Szabadlábon a bostoni fojtogató

Vágólapra másolva!
DNS-vizsgálatok alapján az igazságügyi orvos szakértők kétségbe vonták, hogy valóban Albert DeSalvo volt a bostoni fojtogató.
Vágólapra másolva!

James Starrs, a George Washington Egyetem munkatársa a 19 éves Mary Sullivan tetemének exhumálása után úgy nyilatkozott, hogy az áldozat szeméremszőrzetén talált sűrű ondószerű anyag nem illik DeSalvo DNS-éhez.

"Nem állítom, hogy az eredmény egyértelműen felmenti DeSalvót, de mindenesetre jogosan felmerül, hogy nem ő erőszakolta meg Mary Sullivant, illetve nem ő végzett a lánnyal" - fogalmazott Starrs egy sajtótájékoztatón.

A feltételezések szerint Sullivan volt a hatvanas évek hírhedt gyilkosának utolsó áldozata. Az áldozat unokaöccse, Casey Sherman kérte fel Starrst a vizsgálat elvégzésére, miután a professzor egy sor "megrekedt" gyilkossági eset felderítésével korábban már hírnevet szerzett magának.

"Amennyiben vallomásával ellentétesen nem DeSalvo ölte meg Mary Sullivant, akkor egyik nőt sem ő ölte meg. És akkor az áldozatok gyilkosa vagy gyilkosai... még mindig szabadlábon vannak, és törvény elé kell őket állítani" - jelentette ki Sherman.

Albert DeSalvo. Mégsem ő a bostoni sorozatgyilkos?

DeSalvo és Sullivan családjai beperelték Massachusetts állam főügyészét, olyan bizonyítékok reményében, amelyek tisztázhatnák a saját magát a bostoni fojtogatóval azonosító DeSalvót.

DeSalvo vallomása szerint 1962 és 1964 között megerőszakolta, majd saját ruhadarabjaikkal a saját otthonukban megfojtotta 13 áldozatát. Ügyében nem született ítélet: 1973-ban, miközben egyéb vádak miatt életfogytiglani börtönbüntetését töltötte, visszavonta vallomását. Nem sokkal később holtan találták cellájában: 16 késszúrás végzett vele.

Sokak szerint gyanús, hogy DeSalvo közvetlen környezetéből senki nem hitte el, hogy ő lenne a fojtogató, még akkor sem, amikor vallomást tett. Vallomásán kívül szinte semmilyen terhelő tárgyi bizonyíték nem állt az ügyészség rendelkezésére.

Az utolsó áldozat: Mary Sullivan

Az igazságügyi orvos szakértőkből álló orvoscsoport a múlt év októberében exhumálta Sullivan holttestét, míg DeSalvo sírját 2001 októberében bontották fel. Mindkettőjüket Massachusettsben temették el.

A szakértői csoport patológusa, Michael Baden szerint az ügyészség számára semmilyen gondot nem okozna Sullivan beszennyeződött ágyneműjét és a helyszínen talált cigarettacsikkeket alávetni a gyilkosság idején még nem alkalmazott
DNS-vizsgálatoknak.

Starrs elmondta, hogy az áldozat szeméremszőrzetén talált anyagot nem sikerült egyértelműen ondóként azonosítaniuk, mivel a holttest mintegy 35 éve nyugszik a föld alatt. "A szőrzeten talált anyag sűrűsége, állaga és külleme mindenesetre a száradt ondófolt sajátosságat hordozzák" - jelentette ki Starrs.

Ajánlat:

  • The Boston Strangler - részletes információk a bostoni fojtogató áldozatairól, a gyilkosságokról, a tárgyalásról angol nyelven.

[origo]