Kína - klónozott borjú azonnali pusztulása

Vágólapra másolva!
Percekkel  világra jötte után elpusztult Kínában az első klónozott borjú. A kínai televízió képes beszámolójában láthatta péntek este a hatalmas ország tévénézőinek serege a világraszóló tudományos fegyvertényként beharangozott eseményt. A keleti Santung tartományban megszületett szegény pára azonban néhány perces levegőért kapkodás után kimúlt.
Vágólapra másolva!

A tudósok most már Vejvej - ez lett volna a csodaborjú neve, illetve ezt viselte is pár percig - tetemével vannak elfoglalva. Felboncolják, hogy megállapítsák korai vesztének okát.

Peking nagy gazdasági eredményeket remél az állattenyésztésben a klónozásától. Az emberi klónozást illetően az a hivatalos álláspontja, hogy ellenzi és tiltja az emberi lények klónozását, de messzemenőkig támogatja az emberi szövetek gyógyászati célú klónozását.

Megfigyelők emlékeztetnek rá: a kínai tájékoztatáspolitikában nagy áttörésnek számított, amikor az államilag szorosan ellenőrzött tömegtájékoztatás már nemcsak utólag számolt be a hivatalos körökben fontosnak tartott tudományos kutatások jelentős állomásairól, hanem még a kísérlet előtt, vállalva az esetleges kudarc közvetítésének kockázatát. A kilencvenes évek közepén például egyenesben közvetítette a központi televízió egy kínai műhold kínai hordozórakétával való felbocsátásának előzőleg magasztalt, majd kudarcba fulladt kísérletét: a rakéta még a földön lángba borult, és pillanatok alatt leégett a méregdrága műholddal együtt. A kísérlet előtt diadalmasan nyilatkozó tudósok és hatalmasságok percekig dermedten álltak a tévékamerák előtt, senki sem tudott megszólalni. A kínos csönd azzal ért véget, hogy a pekingi stúdióban lekeverték a képet, és esztrádműsort kezdtek sugározni.