A Kínai Nagy Fal öregebb, mint gondolták

Vágólapra másolva!
A kínai Nagy Fal első szakaszát Kr. e. 688-ban építették föl az ország középső részén, hangzott el a Henan tartományban nemrégiben megrendezett archeológus konferencián.
Vágólapra másolva!

Forrás: purdueAmennyiben a hír igaz, a fal több mint 400 évvel idősebb, mint azt korábban feltételezték. Korábban úgy vélték, az említett falrészt a Qin dinasztiából való Shi Huangdi császár emeltette, aki Kr. e. 221-től 206-ig uralkodott. Az ő nevéhez fűződik Kína első egyesítése.

A kínai Nagy Fal legkorábban létrejött szakasza a hegyeken hullámozva mintegy 800 kilométer hosszan nyúlik el a jelenlegi Lushan, Yexian, Fangcheng és Nanzhao megyén Henan tartomány dél-nyugati részén, hangzott el Xiao Luyang, az Institute of Archaeology of the Henan Academy of Social Sciences igazgatójának előadásában.

A fal eme része a korához képest meglepően jó állapotban van, kivált, ha tekintetbe vesszük, hogy építésekor nem használtak habarcsot, sem egyéb kötőanyagot, és építői csak a helyben található kövekből dolgoztak.

Az ókori Kína - magyar nyelvenhttp://www.turulmadar.hu/Kelet/Kina.htm

A kínai Nagy Fal, a valaha ember által létrehozott leghosszabb építmény, mely még az űrből is látható, több mint 7240 kilométer hosszan húzódik Észak- és Közép-Kína vidékein. Építése során, melyet teljes egészében emberi kéz végzett, csupán követ és néhány helyen téglát használtak. Tornyairól azt feltételezik, valaha őrtornyokként védték az épületóriást. A fal Kína hegyvidékes vidékein hullámzik végeláthatatlanul, ám néhol sivatagokat is szegélyez.

Forrás: purdueXiao Luang előadásában úgy nyilatkozott, hogy a fellelhető legkorábbi feljegyzések az eddig ismertnél jóval korábbra, a Csu hercegi család idejére (Kr. e. 1100-223) teszik a fal első részének létrejöttét. A Csuk korában Kína területén számos királyság volt, melyek területi viszályok miatt gyakorta harcban álltak egymással, s ez lehetett az oka a fal felépítésének.

"Számos szakember vélekedése szerint a fal, illetve a falrészletek a területhatárokat jelezték" - magyarázza Michael Nylan, a University of California (Berkeley) történelemprofesszora, a korai kínai történelem és kultúra szakértője.

A fal valójában inkább több hosszabb-rövidebb falrész láncolataként jött létre, fejti ki véleményét a kutatónő. Ezek a falrészek a területhatár jelzése mellett üzenetek továbbítására is szolgáltak.

Nylan úgy véli, pusztán idő kérdése, hogy rábukkanjanak egy még korábban épített falszakasz dokumentumaira.