Megtalálták a hiányzó évmilliókat Afrikában

Vágólapra másolva!
Etiópia északnyugati felföldjein rendkívüli jelentőségű emlősmaradványokra bukkantak: a leletek abból a nyolcmillió évig tartó időszakból kerültek elő, amelyet ezidáig "hiányzó évekként" emlegettek a régészek..
Vágólapra másolva!

A washingtoni egyetem egyik antropológusa és végzős hallgatói által feltárt kéttülkű ősorrszarvú és az egykori elefántős-leletek jelentős hézagot segítenek kitölteni a kontinens emlőseinek evolúciós történetében, amit korábban, leletek hiányában "hiányzó évekként" emlegettek. Ez a 8 millió évnyi információhiány a 24 millió évtől 32 millió évig tartó intervallumot jellemezte, amikor a Vörös-tenger még nem nyílt ki, így Afrika és az Arab-félsziget ugyanahhoz a kontinenshez tartozott.

A mintegy 2000 méter magas felföldön többek között olyan 27 millió éves maradványokat találtak, amelyek között a mai elefántok távoli rokonai közül 5 különböző faj fordul elő. A Palaeomastodonokat korábban legkésőbb 32 millió éves egyiptomi üledékekből írták le. Szintén 32 millió évvel ezelőtt kihaltnak gondolták az Arsinoitheriumokat, amelyek a mai orrszarvúk nagy termetű elődei voltak. Ezek mellett viszont olyan fejlettebb kapafogú őselefánt (Deinotherium) és Gomphotherium fajok csontjai feküdtek, amelyeknek eddig 20 millió éves képviselőit ismertük legidősebbnek. A két utóbbi csoportról korábban azt gondolták, hogy az eurázsiai bevándorlók inváziója után alakultak ki, miután Afrika és Arábia 24 millió éve összekapcsolódott Európával és Ázsiával. Az új leletek szerint viszont korábban, ettől az eseménytől függetlenül jelentek meg.