Robovie-PC nyerte a robotmaratoni futóversenyt

Robotok maratoni futását rendezték meg Japánban: a győztes 54 óra 57 perc és 50 másodperc alatt tette meg a 42,195 kilométeres távot. A második helyezett egyetlen másodperccel maradt el.

A világon ez volt az első ilyen viadal, kétlábú robotok indulhattak rajta. Mindössze öt robot vágott neki csütörtökön a 42 kilométernek, melyet fedett pályán tettek meg körbe-körbe járva. Összesen 422 kört futottak, a pálya kerülete 100 méter. Egy robot rögtön az első kör után kiesett, így négyen fejezték be szombaton a versenyt.

A győztes Robovie-PC nevű robot 40 centiméter magas és 4,2 kilogramm súlyú. Ő is és a második helyen végzett Robovie-PC Lite nevű robot a Vstone Co. robottechnológiával foglalkozó oszakai vállalat szakembereinek alkotása.

A robotok a több mint két naposra nyúlt verseny közben új elemet kaphattak, és a sebességüket szabályozó szervomotorjaikat is kicserélhették. Ha elestek, csakis saját magukra támaszkodva állhattak fel, gazdáik nem segíthették fel őket.

Forrás: Vstone Co