A világ egyik legritkább macskaféléje nevel kölyköt hazánkban

Geoffroy-macska, (Leopardus geoffroyi)
Vágólapra másolva!
A mintegy kétszáz kisállat mellett három afrikai fehér oroszlán és ritka macskaféle is született idén a Nyíregyházi Állatparkban, amely mintegy 400 ezer látogatót fogadott a koronavírus-járvány ellenére. A szakemberek különleges állatok szaporulatának is örülhettek.
Vágólapra másolva!

A tavaszi lezárásokat leszámítva sikeres volt a 2020-as év az állatpark számára, tájékoztatta Gajdos László igazgató a Magyar Távirati Irodát. Kifejtette: az ötezer állatot bemutató látványosságban 2020-ban született mintegy kétszáz kisállat nagy részét más állatkertekbe helyezték át, de a szakemberek különleges állatok szaporulatának is örülhettek:

a fehér oroszlánok három utóda mellett a világ egyik legritkább macskaféléje, a Dél-Amerikában őshonos Geoffroy-macska is kölyköt nevelt.

A csereprogram keretében érkezett tukánok, váza papagájok, molukken kakadu és Grevy-zebra mellett "visszatalált" Svájcból Magyarországra Jack, az afrikai elefántbika, aki Nyíregyházán két utódot nemzett már és nagyon gyorsan ismét egymásra találtak Kwanzával, kedvenc nőstényével.

Geoffroy-macska, (Leopardus geoffroyi) Forrás: Nyíregyházi Állatpark

A szakemberek által legjobban várt esemény a Nyíregyházán született európai bölénytehén vadonba történő visszatelepítése volt.

– ismertette az igazgató, aki a nemzetközi kapcsolatokat említve elmondta, egy pályázat segítségével erősödhet a turisták cseréje Nyíregyháza és Kassa között.

Hozzátette: a határmenti állatkerti együttműködés keretében pedig borjúfókákat adományoztak a szerbiai Palics állatkertjének, amelyeket hamarosan oroszlánok követnek a horvátországi Eszékre, Nagyvárad pedig szibériai tigrist vár Nyíregyházától.

A szakember megjegyezte, karácsonyi ajándékként elkészült a Nyíregyházi állatpark új látványossága, az India-ház, amelyet a tavaszi nyitáskor szeretnének bemutatni a nagyközönségnek.

(MTI)