Hazaindultak a Kínában vándorló elefántok

ázsiai elefánt
Ázsiai elefántok (Elephas maximus)
Vágólapra másolva!
Hazaindult a délnyugat-kínai Jünnan tartományban vándorló, 14 tagból álló elefántcsorda, amely tavaly márciusban hagyta el a tartomány déli részén fekvő, Hszisuangbannai Természetvédelmi Területet.
Vágólapra másolva!

Jó állapotban van a vándorló csorda összes tagja

A Global Times című kínai lap internetes oldalán megjelent cikk szerint a csorda összes tagja jó állapotban volt, és nem jelentett veszélyt az emberekre, amikor szombaton Jühszi város közelében haladtak el.

Vasárnap este "mesterséges iránymutatással" keltek át a Jüancsiang-folyón

- számoltak be a csordát felügyelő szakértők a Hszinhua kínai állami hírügynökség szerint, hozzátéve, hogy segítség nélkül az elefántok nem tudtak volna átkelni a folyón az esős évszakban megemelkedett vízszint miatt.

Ázsiai elefántok (Elephas maximus) Forrás: Shutterstock

Egy tízéves elefántbikát még július elején visszaszállítottak az eredeti élőhelyére, miután 500 kilométer megtétele után elhagyta a csordát, és egyedül vándorolt tovább. Két másik bika pedig még korábban tért vissza a természetvédelmi területre.

Drónokkal követték nyomon az elefántok vándorlását

A vándorló elefántok mozgását a tudósok drónokkal követték nyomon, szükség esetén utakat zártak le a biztonságos haladásuk garantálására, és élelemmel térítették el őket a sűrűbben lakott területektől. Kína azon kevés helyek egyike a világon, ahol a vadon élő elefántpopuláció nő a sikeres fajmegőrzési erőfeszítéseknek köszönhetően.

A vadon élő ázsiai elefántok száma folyamatosan fogyatkozik, de Kínában sikerült megfordítani ezt a tendenciát ( a kép illusztráció) Forrás: panupong lithkai/Pixabay

Jünnan tartományban, az ázsiai elefántok egyetlen Kínában található, természetes élőhelyén az 1970-es években még 170 egyedből álló populáció mára 300-ra növekedett.

A városiasodás és az erdőirtás azonban csökkentette élőhelyük területét,

ezért lehetséges, hogy a vándorló csorda új otthont keres, ahol könnyebben juthat élelemhez. Ezeknek a hatalmas testű emlősöknek napi 150-200 kilogramm élelemre van szükségük.

(Forrás: MTI)