Harminc év alatt 100 millió mangrovefát ültetnek Mozambikban

mangrove erdők
A mangroveerdők védelmet nyújtanak a part menti áradásokkal szemben. Nem csak a klímaváltozásveszélyezteti a mangrovékat, hanem a beruházások miatti irtásuk is.
Vágólapra másolva!
Afrika legambiciózusabb mangrove-újraerdősítési programját valósítja Mozambik, amelyneknek tengerpartját megviselték a közelmúlt heves trópusi viharai. A projekt során akkora területet telepítenek be mangrovéval, mint London, Párizs és Manhattan területe együttvéve.
Vágólapra másolva!

A délkelet-afrikai ország tenger- és vízügyi minisztérium bejelentette, hogy 30 év alatt 100 millió mangrovefát ültetnek a 2500 kilométeres tengerpart mentén, hogy helyreállítsák a viharok és a tűzifagyűjtők által megtizedelt mangroveerdőket. Az újraerdősítést főleg az ország középső részén fekvő Sofala és Zambezia tartomány partvidéke mentén végzik, ahol 185 ezer hektár mangroveligetet állítanak hely.

-– jelentette ki Vahid Fotuhi, akinek az Egyesült Arab Emírségek-beli cége, a Blue Forest támogatja a faültetést.

A mangroveerdők védelmet nyújtanak a part menti áradásokkal szemben Forrás: https://www.bbc.com/news/science-environment-49635546

Hozzátették: az erdősítés célja évi 200 ezer tonna szén-dioxid semlegesítése.

Ez annyi, mintha 50 ezer fosszilis üzemanyagú gépkocsit vonnának ki a forgalomból. A program során műholdas képalkotás segítségével kutatják fel a leginkább megritkult mangroveerdőket.

Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, súlyosan veszélyezteti a mangrove erdőket a folyókból érkező műanyaghulladék; a fák 54 százaléka 20 kilométeres távolságban van olyan folyótól, amely évente több mint egy tonna műanyagszemetet juttat az óceánba. Különösen a délkelet-ázsiai mangrovékat fenyegeti a műanyagszennyezettség.

(MTI/AFP, Origó)