A kislány, Dafna Filshteiner azt mondta, hogy tarajos sül tüskéket és sima kavicsokat keresve nézte a földet. Felvett egy érdekes követ és megmutatta az anyukájának, aki azt mondta, hogy csak egy szokásos kő, vagy egy gyöngy. De aztán Dafna meglátta rajta a dekorációt és makacsul kitartott amellett, hogy ez több annál, ezért megnézték az interneten, ahol több ehhez hasonló kő fotóit azonosították. Rájöttek, hogy ez valami különleges és rögtön hívták az Izraeli Régészeti Hatóságot. Kiderült, hogy egy egyiptomi szkarabeuszt talált.
Bár a szkarabeusz - gyakran ganajbogár alakúra faragva - Egyiptomból származik, az egyiptomi befolyás terjedésével népszerűvé vált Levante déli részén is. Sok szkarabeuszt találtak Izraelben, voltak, amiket Egyiptomból importáltak, míg másokat helyileg faragták az egyiptomi stílust utánozva.
A leletet az Egyiptomi Régészeti Hatóság szakértője, Dr. Yitzhak Paz vizsgálta meg. Azt nyilatkozta, hogy a felfedezés körülbelül 3.500 évvel ezelőttről származik, az Egyiptom Új Királyság időszakából. A szkarabeusz valóban egy határozott egyiptomi jellemző. Széles körű elterjedésük azonban messze Egyiptom határain túlra is eljutott. Elejthette egy a területen áthaladó fontos alak, vagy eltemethették szándékosan. Mivel a leletet a felszínen találták, nehéz pontosan tudni a kontextust. A szkarabeusz alja két skorpiót ábrázol, fejtől farokig.
A skorpió szimbólum az egyiptomi istennőt, Serketet ábrázolta, aki egyebek között a várandós anyák védelmezője volt. Az amuletten lévő másik dekoráció a nefer szimbólum, ami egyiptomi nyelven azt jelenti „jó”, vagy „választott”. Van egy másik szimbólum is rajta, ami királyi személyzetnek tűnik. Az egyiptomi mitológiában a ganajbogár szent és az új életet szimbolizálja. A ganajbogár a ganajba helyezi le a petéit, azt görgeti és utódai onnan bukkannak elő.
(Forrás: Biblical Archeology Society: https://www.biblicalarchaeology.org/, Armstrong Institute of Biblical Archeology: https://armstronginstitute.org/)