Beszédes, hogy a világtenger csupán öt százaléka van feltérképezve. Éppen ezért számtalan olyan élőlény rejtőzik a mélyben, amelyek létezéséről nincs tudomásunk, vagy alig ismerjük életmódjukat.
Az óceán titkainak feltárása érdekében a Nyugat–Ausztráliai Egyetem és a brit Kelpie Geosciences kutatói egy speciális mélytengeri kamerát eresztettek le mintegy ezer méteres mélységbe. A felvett anyag visszanézésekor döbbenten vették észre, hogy egy rendkívül ritka tintahalfaj, a Dana–kalmár jelent meg a képen - írja a LAD Bible cikke.
Ez a különleges mélytengeri ragadozó két hatalmas fénykibocsátó szervvel, úgynevezett fotoforával rendelkezik, amelyek a sötét vízben „reflektorként” világítanak. Egyes kutatók szerint ezzel a fénnyel kábítja el zsákmányát.
A felvételen jól látszik, hogy a tintahal prédának nézte a kamerát, és megpróbálta zsákmányul ejteni azt. A videó két különböző szögből mutatja a jelenetet, így a nézők tisztán láthatják, milyen hatalmas és ijesztő ez a tengeri lény.
A Dana–kalmár az egyik legnagyobb ismert tintahalfaj; testhossza akár 2,3 méter is lehet, súlya pedig elérheti a 161 kilogrammot.