Cseh László arany-, Kerékjártó Tamás pedig bronzérmet szerzett a 200 méteres vegyesúszásban a margitszigeti Európa-bajnokságon. Kovács Ágnes 100 mellen szintén bronzérmet ünnepelhetett. Gyurta Dániel kellemetlen meglepetésre nem jutott tovább a 200 mell első elődöntőjéből, csupán 11. lett összesítésben. Kiss László szövetségi kapitány csak annyit mondott: ő sem érti a dolgot.

A csöpögő esőben a keddről átcsúszott 200 méteres női hátúszás döntője nyitotta a délutáni programot a budapesti úszó Európa-bajnokságon. Verrasztó Evelyn - aki az eredményes szereplés érdekében visszalépett a 200 vegyestől - gyengén kapta el a rajtot, és az első 150 méteren sem sikerült felzárkóznia, így a jó hajrá ellenére is elmaradt a középdöntőben úszott legjobbjától (2:12.50), és 2:13.07-tel a hatodik helyen ért célba. Az aranyat a francia Esther Baron érdemelte ki.

A következő döntőben máris dupláztak a franciák, 800 női gyorson Laure Manaudou új Európa-csúccsal (8:19.29) oktatta a mezőnyt. Az eddigi rekordot (8:19.53) az NDK-s Anke Möhring állította fel 1987-ben.

Következett a 200 mell középdöntője Gyurta Dániellel, olimpiai ezütérmes úszónk azonban a délelőtti visszafogott teljesítmény után ezúttal is elmaradt a várakozásoktól, 2:14.14-es eredménye futamában csak hatodik, összessítésben 11. helyet ért, vagyis nem volt elég a döntőhöz. Molnár Ákos másik középdöntőben elért ideje sem lett volna az, a Jövő SC versenyzőjét ráadásul szabálytalan forduló miatt kizárták.

"Nem hittem volna, hogy ilyen fantasztikus közönség előtt ilyen gyengén tudok úszni" - nyilatkozott Gyurta a Magyar Televíziónak. "Még nem tudom, miért nem sikerült megismételni korábbi eredményeimet, de nem vagyok elkeseredve, hiszen a jövőben világbajnokságon és olimpián is bizonyíthatok még. Volt már ennél nagyobb csalódásom is, azért vagyunk emberek, hogy kimásszunk a gödörből."

A 200 női vegyes elődöntőjében magyar részről Jakabos Zsuzsanna és Hosszú Katinka is érdekelt volt, de egyiküknek sem jött össze a fináléhoz szükséges idő, előbbi a 9., utóbbi a 10. helyet szerezte meg. Az újabb "magyar" szám előtt a holland Pieter van den Hoogenband aratott fölényes győzelmet 200 gyorson.

A margitszigeti közönség hangulatát Kovács Ágnes dobta fel, olimpiai, kétszeres világ- és hétszeres Európa-bajnok mellúszónk a 100 méteres döntőben óriásit hajrázva, 1:08.60-nal megcsípte a bronzérmet. A sportág 25 éves állócsillaga jó fél évtizede versenyzett és teljesített ennyire jól, nem véletlen, hogy ennek a harmadik helyének úgy örült, mintha nyert volna. Az aranyérmet az ukrán Zsanna Klisztunova nyakába akasztották.

"Az volt a célom, hogy egy érmet szerezzek, nagyon boldog vagyok, hogy ez már az első számomban sikerült. Köszönöm a szurkolók biztatását, nagyon sokat jelentett" - osztotta meg örömét Kovács a tévénézőkkel.

A férfiak 200 méteres pillangóúszásának elődöntőiben nem termett babér a magyaroknak: Kis Gergő 1:58.68-al a 10. lett, így nem fért be a nyolcas döntőbe. Hasonlóképpen kiszorult onnan Bodrogi Viktor is, aki 2:01.33-mal a 15. időt úszta.

Britta Steffen a 100 női gyors döntőjében felállított 53.30-as világcsúcsa vezette fel az est fénypontját, a 200 férfi vegyes fináléját, amelyben a favorit Cseh László és Kerékjártó Tamás is rajtkőre állt.

Cseh bebizonyította, hogy Európában ebben a számban nincs ellenfele, már pillangón maga mögött hagyta a többieket, háton Phelps világcsúcs-részidejével versenyzett, tetemes előnye mellen sem csökkent, gyorson pedig már nem is kellett izgulni érte, 1:58.17-tel, két másodpercet verve a mezőnyre lett Európa-bajnok. Kerékjártó mindvégig versenyben volt a dobogóért, pillangón még második volt, végül 27 évesen élete legjobb eredményét elérve, 2:00.17-tel a harmadik helyen csapott célba.

A 200 m hát hatodik helye után a műfaj 100-as távjának elődöntőjében is érdekelt volt Verrasztó Evelyn, aki 1:03.29 perccel futamában a hatodik, összesítésben a 12. lett. Sokkal jobban úszott Szepesi Nikolett, aki a másik elődöntőben ötödikként végzett 1:02.36-tal, s ezzel még éppen becsusszant a nyolcas döntőbe.

A férfiak 50 méteres hátszámában Bodroginak - aki Verrasztóhoz hasonlóan kétszer is rajthoz állt szerdán - kevés hiányzott a döntőhöz, amelyről azonban végül is lemaradt: az elődöntős eredmények összessítésében a tizedik időt érte el 26.03 másodperccel, a fináléhoz 21 századnyi hiányzott.