A 100 méteres táv után a 200 méteres mellúszásban is bronzérmet nyert Kovács Ágnes a margitszigeti Európa-bajnokság pénteki napján. Boulsevicz Beatrix 100 pillangón a negyedik lett. Hosszú Katinka nem jutott a 200 gyors döntőjébe, Szepesi Nikolett viszont új országos csúcsot úszva hatodikként kvalifikálta magát az 50 méteres hátúszás fináléjában. Cseh László is kitett magáért: Európa-bajnokunk 200 háton a harmadik idővel jutott döntőbe. Rudolf Roland ugyanebben a számban a 10. helyen zárt. 50 mellen Flaskay Mihány is döntős.

A nap első magyar éremlehetősége Kovács Ágnes előtt adódott, aki a 100 méteres táv után 200 mellen is éremeséllyel szállt medencébe. A magyar olimpiai bajnok az első ötvenen a brit Balfour mögött a második helyen fordult, még féltávnál is tartotta magát Pidliszna előtt. 150-nél sem változott a helyzet, Balfour két testhosszal húzott el, Kovács viszont a hajrában egy helyet visszaesett, de így is bronzérmes helyen csapott célba.

8. Anne Mari Gulbrandsen (Norvégia) 2:30.12

Női 100 pillangón Boulsevicz Beatrix jól kezdett, féltávnál a 4. helyen fordult, s a végére is megőrizve ezt a pozíciót. 59.11-es időeredménye mindössze öt századmásodperccel maradt el az országos csúcstól.