Javítási munkálatok miatt leeresztették egy olaszországi tározó vizét, így 71 év után ismét láthatóvá váltak az ott elárasztott falu romjai.
A Lago di Resia, németül Reschensee egy mesterséges tó az olaszországi Dél-Tirol nyugati részén, az osztrák határtól mindössze két kilométerre, a svájcitól pedig háromra. 120 millió köbméterével ez a legnagyobb a tartományban, 6,6 négyzetkilométeres felületével pedig az Alpokban a legnagyobbnak számít az 1000 méter feletti tavak közül.
A tó úgy jött létre, hogy a helyi tiltakozás ellenére a 1950-ben egy duzzasztógátat építettek, így víz alá került az ott lévő Curon (németül Graun) nevű falu összesen 163 otthonával. A településből egyedül a templom tornya maradt meg épségben történelmi emlékként. A tó környéke manapság kedvelt hely a biciklisek és a túrázók körében.
Az alábbi képre kattintva galériát nézhet a különleges kirándulóhelyről!
A napokban leeresztették a tározó vizét, hogy javítási munkákat végezzenek - írja a BBC. Így ismét láthatóvá váltak a település romjai. A házakból már semmi nem maradt, de ahogy az alábbi képek is mutatják, néhány pince és lépcső előbukkant a víz alól.
Curon come non si era mai vista!
— Louise DM (@AvventuraL) May 16, 2021
Per motivi di manutenzione, hanno semi prosciugato il lago di Resia e sono riaffiorati i resti dell’antico paese ci Curon!❤️
Una strana sensazione camminare sulle macerie delle case...#curon#lagodiresia#reschensee#altoadige#südtirolpic.twitter.com/VtZGdSPHoU
Dopo 71 anni dalla costruzione della diga che ha dato luce al lago di Resia, sono riaffiorati i resti dell’antico villaggio di Curon.
— Louise DM (@AvventuraL) May 18, 2021
Che strana sensazione camminare in mezzo alle macerie delle case...
Curon così non si era mai vista❤️#curon#lagodiresia#reschenseepic.twitter.com/1XcfsPgEYc