Ezek lesznek idén a magyarok kedvenc külföldi úti céljai

Horvátország, tengerpart, illusztráció
An aerial picture shows crowds of people, including foreign tourists, enjoying the sun and the sea on August 21, 2020, in Split on the central Adriatic coast. - As United Kingdom removed Croatia from the list of "safe countries" to travel due to rising number of cases of COVID-19 throughout the country, many British tourists arrived at airport to return back to their country because of stricter measures when returning from Croatia. (Photo by Damir SENCAR / AFP)
Vágólapra másolva!
Többen tervezhetnek görögországi utat idén nyáron, és visszatérhetnek a magyar turisták Horvátországba, valamint a közkedvelt az olasz és a spanyol városokba. Folyamatosan indulnak a charterjáratok Törökországba, Tunéziába, Egyiptomba is - írja a Világgazdaság Molnár Judit, a Magyar Utazási Irodák Szövetségének (MUISZ) elnökével készített interjújában.
Vágólapra másolva!

A tengerparti nyaralások slágerlistáján nincs változás: nyáron visszatérhetnek a magyar turisták a hagyományosan kedvelt partokra, így az elsők között nyitó

és a koronavírus ellen bármilyen oltást vagy negatív PCR-tesztet elfogadó Horvátországba.

A tavalyinál jóval több görög szigetre lehet majd repülővel eljutni, és visszakerülnek a kedvenc nyaralóhelyek palettájára az olasz és a spanyol városok is - derül ki a lapban szerdán megjelent interjúból.

Drámai drágulásra egyik országban sem kell számítani, a forint-euró árfolyam mozgása sem indokol most olyan mértékű áremelést, amely számottevő változásokat okozna - jelezte a piaci szakértő. A görögországi, a horvátországi és a többi, Földközi-tenger melletti úti célon az átlagos részvételi díj négycsillagos szállodában, félpanziós ellátással 250-300 ezer forint személyenként.

Horvátország továbbra is az egyik legnépszerűbb a magyar turisták körében Forrás: AFP/Damir Sencar

Törökországba a 2019. évihez hasonló árakon lehet most utazni.

A szakma várakozásaihoz képest jelentős nagyságrendű igény mutatkozik a tengeri hajóutakra is. Molnár Judit elmondása szerint egyelőre nem tudni, hogy a nemzetközi utaztatás koronavírus-járvány miatti leállása mennyi vállalkozást kényszerített leállásra. A nyilvántartó hatóság adatai szerint 2019. december 31-én 989 bejegyzett iroda volt, most 950 van, vagyis a számukban nincs drámai változás.

Jelentősen csökkent viszont az utazásszervező cégek száma,

a pandémia előtt 410 működött, most viszont csupán 220, és velük együtt a lekötött kapacitások egy része is eltűnt.

A belföldi turizmust a Széchenyi-pihenőkártya pörgeti, amelynek használatakor a tapasztalatok szerint a kártyatulajdonosok kevésbé árérzékenyen döntenek - mondta Molnár Judit.