Európa legzsúfoltabb útjain évente akár száz órát is vesztegelnek az autósok

Vágólapra másolva!
Több mint száz órát töltöttek a londoni autósok a dugókban tavaly. Már negyedik éve a londoni közlekedési dugók a legsúlyosabbak Európában, a brit főváros megelőzte Párizst, Dublint, Rómát és Brüsszelt is.
Vágólapra másolva!

A forgalmi dugóban ácsorgás tavaly több mint ezer euróba (413 ezer forintba) került a sofőröknek Európa legzsúfoltabb útjain – olvasható a EuroNews oldalán.

Már negyedik éve a londoni közlekedési dugók a legsúlyosabbak Európában, megelőzve olyan világvárosokat is, mint Párizs, vagy Dublin. 

Az Inrix 2024-es eredményei szerint London az Egyesült Királyság közlekedési késéseinek mintegy feléért felelős, ami kiesett időben sofőrőkre lebontva 1135 euróba (közel 470 ezer forint) került, összesen pedig 4,64 milliárd euró értékű (1,78 billiárd forint) kiesett időveszteség. 

Bob Pishue közlekedési elemző elmondta, hogy bár az ország torlódásainak felét London okozta, összességében viszont a többi városban sokkal nagyobb mértékben nőttek a dugók, mint a fővárosban. Londonban 2022-ben 97, 2023-ban pedig 99 órát álltak forgalmi dugókban a sofőrök.

Az Inrix jelentése szerint

a brit fővárosban az autósok 2024-ben átlagosan 101 órát töltöttek forgalmi dugókban vesztegelve, ami 2 százalékos növekedés az azt megelőző évhez képest.

A londoni A40 Westway bizonyult az Egyesült Királyság legzsúfoltabb útszakaszának, különösen a délutáni csúcsforgalom idején. 

Párizs lett a második helyezett, ahol a sofőröknek átlagosan 97 órát kellett várakozniuk. 

A harmadik Dublin, ahol tavaly 81 órát ácsorogtak forgalmi dugókban a sofőrök. 

Rómában is 71 órát töltöttek dugóknak az autósok, míg Brüsszelben 74 óra volt az átlag az évre lebontva. 

Budapest a 19. helyre került a listán, itt évente átlagosan 55 órát állunk a dugóban, ami a 2023-as évhez képest nyolc órás emelkedést jelent.

A Possible nevű klímavédelmi jótékonysági szervezet az X-en hívta fel a figyelmet a forgalmi dugók okozta negatív változásokra, mint például az emberek egészsége, a gazdaság, vagy a környezet. 

„Ez rémálom az éghajlat, a londoni lakók egészsége és a gazdaság szempontjából. Rá kell venni az embereket, hogy gyalog, kerékpárral vagy tömegközlekedéssel utazzanak” – írta a szervezet. 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!