Az angol labdarúgó-válogatott Michael Owen utolsó két percben szerzett góljaival fordított az Argentína elleni barátságos mérkőzésen, melyet Genfben 30 ezer néző előtt rendeztek.

Az öt világbajnoki pótselejtező mérkőzés mellett számtalan barátságos találkozót rendeztek szombaton és vasárnap, amelyek közül kiemelkedett az Anglia-Argentína mérkőzés.

A múltbeli politikai események mellett az előző két világbajnokságon történtek miatt is pikáns volt a párosítás: 1998-ban a nyolcaddöntőben találkozott a két gárda, és az argentinok mentek tovább tizenegyesekkel, négy évvel később is egy büntető döntött, akkor azonban az angolok nyerték a csoportmeccset, miután Beckham értékesítette a tizenegyest.

Genfben két meg nem adott góllal indult a meccs, előbb Owen fejelt lesről az argentinok kapujába, majd Crespo találatát érvénytelenítette a bíró szabálytalanság miatt. A 30. percben Rooney emelt a kapufára Gerrard passza után, Owen pedig nem tudta bepasszolni a kipattanót. A másik oldalon Crespo nem hibázott, Rodriguez beadását terelte be közelről. Nem kellett sokat várni az angol válaszra, amit Rooney postázott a 38. percben Beckham passza után.

A szünet után sem unatkoztak a nézők, és ismét a dél-amerikaiak kerültek előnybe, Riquelme szabadrúgása után Samuel bólintott Robinson kapujába. Belehúztak az angolok, és letáboroztak az argentin térfélen, Abbondanzierinek is sok munkája volt, a Boca Juniors kapusa nagy bravúrral tolta ki Beckham szabadrúgását, majd Owen ismétlését. A hajrában aztán jött a fordulat, Owen előbb Gerrard beadását fejelte be, majd Cole passzából stukkolt gól érően.

A brazilok kevésbé izgalmas, ám hasonlóan látványos meccset játszottak az Egyesült Arab Emirátusokkal, a világbajnok 8-0-ra verte a szintén vb-résztvevő ellenfelet, Kaká és Juninho Pernambucano két-két góllal járult hozzá a fiesztához. A selejtezők során a magyar válogatottal egy csoportban szereplő svédek Dél-Koreával ikszeltek, a horvátok kikaptak Portugáliában, a bolgárok pedig hatot lőttek a grúzoknak. Az első vb-szereplésére készülő Elefántcsontpart is megmutatta erejét, az afrikaiak a románok ellen diadalmaskodtak Le Mans-ban.

Párizsban sokáig kérdéses volt, hogy megrendezik -e a francia-német összecsapást a zavargások miatt, végül sor került a találkozóra, ám nem izgulta magát halálra a Saint Denis népe. Az első félidőben Podolski bombája és Henry kapufa mellett elguruló kísérlete érdemelt említést, a másodikban pedig az egyetlen nagy helyzetnél Schweinsteiger lövését hárította lábbal Coupet, így maradt a 0-0.

Amszterdamban négy gólt is láthatott a közönség, igaz, ebből háromnak nem örült a stadion nagy része, mivel a vendég olaszok szerezték. Pedig Babel a hollandokat juttatta előnyhöz, ám a taljánok még a szünet előtt fordítottak, aztán Toni egyéni akciója végén bebiztosította a győzelmet.

Szombati barátságos mérkőzések:
Anglia - Argentína 3-2 (1-1)
gól: Rooney (37.), Owen (88., 90.), illetve Crespo (35.), Ayala (53.)

Egyesült Arab Emirátusok - Brazília 0-8 (0-1)
Kaká (20., 58.), Adriano (53., 11-esből), Lucio (65.), Juninho (70., 80.), Fred (85.), Cicinho (90.)

Skócia - Egyesült Államok 1-1 (1-1)
Webster (37.), illetve Wolff (9., 11-esből)

Románia - Elefántcsontpart 1-2 (0-0)
gól: Iencsi (52.), illetve A. Koné (49.), B. Koné (92.)

Szenegál - Dél-afrikai Köztársaság 2-3 (1-2)
gól: Zuma (8.), Nomvete (53.), illetve S. Camara (3., 22.), N'Diaye (83.)

Liechtenstein - Macedónia 1-2 (1-0)
D'Elia (35.), illetve Ilioski (81.), Nuhi (90.)

Bulgária - Grúzia 6-2 (3-0)
gól: Jankov (2., 28.), Berbatov (35., 47.), Todorov (63., 90., 11-esből), illetve Dzsakobaja (83.), Gogua (90.)

Fehéroroszország - Lettország 3-1 (1-1)
gól: Koritko (27.), Kmoiljenko (53., 90.), illetve Visnyakov (25.)

Finnország - Észtország 2-2 (1-0)
gól: Sjölund (7.), Arkivo (59.), illetve Kruglov (69., 11-esből), Lindpere (85.)

Koreai Köztársaság - Svédország 2-2 (1-1)
gól: An (7.), Sin (52.), illetve Elmander (9.), Rosenberg (57.)

Franciaország - Németország 0-0

Hollandia - Olaszország 1-3 (1-2)
gól: Babel (38.), illetve Gilardino (41.), Camoranesi (45.), Toni (50.)

Portugália - Horvátország 2-0 (1-0)
gól: Petit (32.), Pauleta (65.)