Vágólapra másolva!
Olcsóbb internet- és telefondíjak, hatékonyabb fogyasztóvédelem. Az új hírközlési törvény hatásait sorolva többek közt ezeket említette Kovács Kálmán informatikai miniszter a Társalgóban.
Vágólapra másolva!

Forrás: [origo]Kovács Kálmán: Köszöntök mindenkit a neten, tegnap a parlament szavazott az elektronikus hírközlési törvényről, a jövő heti végszavazással pedig új korszakba léphetünk.

Mi a feladatköre? (ikork)
- Én volnék a miniszter, ami eredetileg szolgát jelent, tehát nem egy teljhatalmú ember, hanem egy közszolga.

Lesz-e valami változás a Matáv és a többi telefontársaság neteléréseinek áraival kapcsolatban. Elsősorban a dial-up érdekelne, ami megfizethetetlenül és pofátlanul drága. (fathom)
- A legfontosabb változás, hogy mindenki számára a törvény (s remélem, hamarosan a szolgáltatók is) lehetővé teszi az átalánydíjas internetezést. Ahol szélessávú hozzáférés van, ott ez automatikusan havi átalánydíjas netezést jelent.

A dial-upos területeken pedig a törvény írja elő, hogy a monopolhelyzetben levő vezetékes szolgáltatónak az internetszolgáltatást biztosító társaság számára átalánydíjas konstrukcióban is kell hozzáférést biztosítani.

Hogyan lehetne megakadályozni, hogy az inkumbens szolgáltatók lobbija ne verjen szét minden olyan törvénytervezetet, ami sérti az érdekeiket? (modem2)
- Elsősorban a nyilvánossággal. Valamint olyan egyeztetési mechanizmussal, ahol az inkumbensek, az alternatívok és az internetszolgáltatók egy asztalhoz ülnek le. Az elektronikus hírközlési törvény előkészítése során rendszeresen ülésezett az úgynevezett távközlési kerekasztalunk, ahol a cégeknek elő kellett rukkolniuk saját igényeikkel, illetve kezdetben, ha valamilyen politikai erőhöz futott be egy-egy cég kívánsága, azt mi dobtuk a távközlési kerekasztal elé.

Ilyen módon talán először fordult elő a távközlés liberalizációja óta , hogy elég széles körű szakmai egyetértés alakult kia a törvény szövege körül.

Üdv! Nem gáz egy kicsit az, hogy Magyarország a net tekintetében a legdrágább országok közt van? (ksgy)
- De, azért született az új törvény.

Lesz-e a szabályozó hatóságnak elég ereje hogy pl. árösszehasonlitast alkalmazhasson és csak olyan RIO-kat fogadjon el, ahol az uniós árszint közelében mozognak az összekapcsolási árak? (modem2)

A Netért hét pontja a hírközlési törvényről/techbazis/20031117anetert.htmlAz alternatívok a hírközlési törvényről/techbazis/20031103azalternativok.htmlIHM: Nincs veszélyben az ingyenes internet/techbazis/internet/20031113ihmnem.htmlFreestart: veszélyben az ingyenes internet/techbazis/internet/20031112freestart.html

- A RIO részben már a múlté, de egyébként valóban alapkérdés, hogy ne csak a kalkulációk alapján, hanem árösszehasonlítási elven is korlátozhassa a tarifákat. Ehhez meg lesz a jogosultsága, sőt, ha a szolgáltató nem hajlandó az EU-normák szerinti árképzésre, akkor a hatóság maga is megszabhatja az egyes díjtételeket a jövőben.

Megoldható lenne, hogy olyan megoldást találjanak a netezésre, hogy abba semmilyen csavar ne legyen és mindenkinek megérje? Mégiscsak Europában vagyunk... (_serendipity__)
- A csavaros kérdésre csak azt tudom mondani, hogy azon vagyunk, hogy Európában legyünk.

Miniszter Úr! Ha a HíF területi irodájához benyújtott panaszomra nem kapok választ sem az irodától, sem a Hírközlési Főfelügyelettől, sem az IHM-től, akkor hová fordulhatok? (nemertem)
Forduljon január elsejétől a hírközlési fogyasztói jogok képviselőjéhez, addig is, kérem, ajánlott formában ismételten küldje el panaszát az IHM-be.