Pálffy István: Néha kell az új

Vágólapra másolva!
A híradós a T-Online vendége volt a Telekom vb-parkban. Mint elmondta, a híradózást is meg lehet unni néha, ilyenkor pedig érdemes teljesen mással foglalkozni. A könyvekkel kapcsolatban sorozatban gondolkodik, és fontosnak tartja kiemelni, hogy valóban ő a szerzője köteteinek. Mindenevőnek tartja magát gasztronómiában, sportban, zenében is, kultúrában is.
Vágólapra másolva!

Megjelent egy új könyve. Mi a témája?

- Utazással kapcsolatos. Tavaly Horvátország volt a téma, idén Erdély. Konyha, étel, ital, egy kis kultúra. Minden, ami jó.

Miért ír egy tévés könyveket?

- Sokféle oka van. A legfontosabb azt tisztázni, hogy a tévés írja-e. Általában a megjelenő tévés könyveket nem a tévések írják, hanem azt a tévéseknek írja valaki, és azután a tévések nevén eladják. Ezzel szemben én tényleg megírom. Először is azért, mert ráérek. A lényeg, hogy valami mást csinálok. Majdnem 20 éve csinálom ezt a napi hírműfajt, és egyrészt nagyon bele lehet fáradni, másrészt bele lehet unni. A világban a válsággócok 20 éve nem nagyon változtak. Nincs újdonság. Tehát valami mást akartam csinálni, keresni valami "játszóteret".

Hogy lesz egy építészmérnökből tévés?

- Őszintén szólva, már bánom is egy kicsit. Olyan csodálatos építészszoftvereket használnak a mai tervezők már. Ez egy príma játék. De a rendszerváltás előtt elragadtak a közéleti dolgok. Akkor volt egyfajta közéleti pezsgés, és én abban kezdtem el részt venni. És ez a végén beszívott.

Melyik utazásod volt a legemlékezetesebb?

- A legemlékezetesebb kétségkívül az volt, amikor egyszer Floridából jöttem haza repülővel. Miamiból szálltunk fel, és már a felszállás előtt is voltak bizonytalanságok. A Bermuda-szigetek felé mentünk, és 20-25 perc múlva kigyulladt a gép, elkezdett füstölni. A felső paneleknél volt egy elektromos zárlat. A kapitány bemondta, hogy pánikra semmi ok, erre persze az utasok között kitört a pánik. A 40. percnél megfordult a gép, és visszaindult Miamiba.

Szeretsz azóta repülni?

- Egyre kevésbé, egy rossz tapasztalat eltántoríthatja az embert.

Miért pont Erdélyről írsz most könyvet?

- Ez egy sorozat. Az a gyűjtőcíme, hogy Konyha, kultúra kalauz. Elkezdtük a horvátokkal, azért, mert Horvátország a turizmusból él. Dinamikus, fiatal, fejlődő állam. Jó partnerek voltak abban, hogy csináljunk egy könyvet. De az egész régiót szeretnénk így a kiadómmal lekövetni: étel, ital, gasztro, kultúra stb. témában. És elindultunk tovább. Ebből a szempontból a legnagyobb falat Erdély. Ezt a kört szeretnénk bezárni: Horvátország, Erdély, Felvidék, Kárpátalja, Burgenland, Bécs, esetleg Szlovénia, Szerbia.

Milyen volt végigélni a választásokat? Izgalmasnak vagy csak munkának ítélted végigközvetíteni?

- Kedves a kérdező, akárki is az, mert jóindulatúan úgy emlékszik, hogy végigközvetítettem a választásokat. Nem közvetítettem végig, történetesen egyik napon sem dolgoztam. A kampányban valóban dolgoztam minden nap - általában. De a választások napján nem. Úgy is mondhatom, hogy kihagytak azokból a közvetítésekből, azaz csináltam az alapfeladataimat, és nem csináltam mást. Így aztán nem volt különösképp nehéz végigélni a dolgokat. Otthon bekapcsoltam a tévét, megnéztem a műsort, ebből megtudtam az eredményt, elzártam a tévét, és tovább hallgattam Eric Claptont.