Privát versenyautó a Maseratitól

Egy egészen különleges versenyautót vásárolhat meg a Maserati 12 kiválasztott ügyfele, az MC 12 Corsa kizárólag zárt pályán használható.

Az MC 12 Corsával a Maserati nem akart belemenni holmi homologizációs körökbe, így a különleges versenyautó közúti forgalomban és hivatalos viadalokon nem vehet részt. Zárt pályán, privát tesztek keretében viszont komoly élményforrást nyújthat azon 12, kiválasztott ügyfél számára, aki megvásárolhatja, az autó alapja ugyanis az FIA GT-bajnokságában tavaly konstruktőri trófeát nyert MC 12 GT1.

Mivel a privát tesztekre nem vonatkoznak korlátozások, a Maserati nyugodt szívvel feloldotta a 12 hengeres motor minden korlátozását, így az a Corsában 755 lóerőt és 740 Nm-t teljesít, jóval többet, mint a GT-s modellben.

Igaz, hogy az autóhoz csak kiválasztott ügyfelek juthatnak hozzá, de amúgy se egy olyan darab, amit csak úgy bárki képes lenne megvásárolni. Ára kereken egymillió euró, a vevők a felszereltséget természetesen kedvük szerint alakíthatják ki. Alapszín a Maserati-féle "Blue Victory", igény esetén persze rendelhető másmilyen is.