Massa tarolt a Ferrarival az utolsó edzésen

A Ferrari brazil versenyzője, Felipe Massa állt az élre az Olasz Nagydíj utolsó szabadedzésén, így optimistán várhatja a délutáni időmérőt. Mögötte a BMW német pilótája, Nick Heidfeld, és a nagy bejelentés előtt álló Michael Schumacher végzett.

Felipe Massa egyedüliként tudta átlépni az 1:22-es határt, így magabiztosan állt az élre az Olasz Nagydíj szombat délelőtti szabadedzésén.

A Ferrari brazil versenyzője 1:21.665-ös idejével majd fél másodpercet adott a mögötte befutó Nick Heidfeldnek, akit a hétszeres világbajnok, Michael Schumacher követett a harmadik helyen. A német versenyző meglepően sokat hibázott, több alkalommal is elhagyta a pályán, ám gond nélkül folytatni tudta a körözést.

A negyedik pozícióban a BMW lengyel versenyzője, Robert Kubica végzett, a világbajnokság élén álló Fernando Alonso előtt, aki ismét kikapott a Ferrariktól.

Az éjszakai esőzések után szombat reggel hűvösebb idő fogadta a versenyzőket Monzában. A hőmérők higanyszála 27 fokig kúszott, míg az aszfalt hőmérséklete éppen, hogy csak elérte a 34 fokot.

A versenyzők szinte azonnal kihajtottak a pályára. Az első incidenst a McLaren finn versenyzője, Kimi Raikkönen szolgáltatta, aki az Ascari sikánban elhagyta a pályát, ám egy kisebb kitérőt követően folytatni tudta a körözést.

Az edzés elején a Honda Racing brit versenyzője, Jenson Button állt az élre, aki pénteken egyetlen egy kört sem teljesített, hogy a csapat büntetés nélkül ki tudja cserélni autójában az új motort, mely csúnyán elbukott az első két szabadedzésen.

A tréning felénél járva Kimi Raikkönen és Felipe Massa (egyesek szerint a Ferrari 2007-es pilótapárosa) volt a két leggyorsabb versenyző, ám nem sokkal később a Ferrari brazilja fantasztikus idővel bebiztosította magának az első helyet a hazai közönség nagy örömére.

A Variante della Roggia többeket megtréfált, ám komolyabb incidens nem történt az egyórás edzés során.