Hálószoba a tetőtérben

Vágólapra másolva!
Tanácsadónk, Lakatos Edit a több ezer éves indiai eredetű építőművészeti tudománnyal, a Vaszatival segít olvasóinknak abban, hogy harmóniában élhessenek otthonukban.
Vágólapra másolva!

Kedves Lakatos Edit!

Szeretném a segítségedet kérni. Tavasszal szeretnénk beköltözni az új házunkba. Cikkeidet olvasva tudom, hogy a DK-i hálószoba nem szerencsés a nőkre nézve egészségügyi szempontból, és a párkapcsolatban sem. Ez a hálószoba a tetőtérben van, a konyha fölött, a színe közepes erősségű rózsaszín. Ide ekrü alapon rózsamintás függönyt szeretnék, ilyen az ágyneműhuzat is. A padló hajópadló, a mennyezet lambériás álgerendákkal díszítve. Az ablak keletre néz. Szeretném tudni, hogy mivel ellensúlyozzam ezt a hálószobát, vagy egyáltalán ki lehet-e teljes mértékben védeni a problémákat, betegségeket. A másik szoba ÉK-i, tükörképe a DK-inek. Az ÉK-i szobának a DNY-i sarka, a DK-i szobának az ÉNY-i sarka hiányos, innen nyílnak az ajtók befelé. Ha esetleg azt ajánlanád, hogy inkább az ÉK-i szobát használjuk hálónak, akkor hogyan erősítsem meg a szerelem területet, ha nincs meg teljes egészében ez a rész? Tudom, hogy a gerendák sem túl jók egészségügyi szempontból. A tetőtér mennyezete mindenhol ilyen, két szoba, fürdőszoba, társalgó van itt. Ezt hogyan ellensúlyozzam, minden helyiségben külön-külön? Kérlek segíts, nem tudom mit tegyek, mi lenne a legjobb megoldás!

Előre is köszönöm!

Anikó


Kedves Anikó!

Köszönöm a leveledet és a bizalmadat!

A délkeleti hálószoba valóban nem jó, mert erősen jelen van a tűz. Azt írod, hogy pont alatta van a konyha. Ez a konyha szempontjából remek, ugyanis délkeletre esik, viszont a délkeleti hálószobában még tovább fokozza a tüzet.
Kicsit nehéz helyzetben vagyok, ugyanis az északkeleti háló sem túl jó, talán csak egy fokkal jobb, mint a délkeleti. Ha mindenképpen e két szoba közül kell választani, talán inkább az északkeletit választanám.Az lenne a legjobb, ha megnéznéd, melyikben lehetne úgy elhelyezni az ágyat, hogy az jobb helyzetben legyen.
Alapvetően a lakás délnyugati részén a legjobb aludni, ezután következik a dél és a nyugat. Ha egyik égtáj sem jöhet szóba, akkor próbáljunk legalább valamelyik főégtájon: keleten vagy északon aludni. Az is fontos, hogy alvás közben a fejünk semmiképpen ne nézzen észak felé.

Lehetséges, hogy a délkeleti szoba olyan nagy, hogy egy része már a déli területbe esik, és oda lehetne tenni az ágyat. Ez is lehet egy megoldás.
Egyébként a délkeleti alvással személyes tapasztalataim is vannak: nálam elsősorban bőrproblémákat és általános gyengeséget, fáradékonyságot okozott.
Valóban vigyázni kell a gerendákkal is. Valahogy úgy kell ügyeskedni az ágy elhelyezésével, hogy semmiképpen nem feküdjetek gerenda alatt.
Ami a "szerelemsarkot" illeti: a Vaszatiban nincs ilyen. Ha jól belegondolunk, otthonunk valamennyi területe felelős lehet akár a szerelmi életünkért, akár az egészségünkért, pénzügyeinkért.
A "megoldhatatlannak" tűnő problémákat természetesen enyhíthetjük a Vaszati energetikai eszközeivel.

Minden jót kívánok!
Üdvözlettel:
Lakatos Edit