Az Eger három góllal nyert a Honvéd ellen az ING férfi vízilabda-bajnokság szombat esti rangadóján.

Az idény eddigi negatív szenzációját a három fordulóban elszenvedett két vereségével kétségtelenül a legutóbbi bajnokságban a Vasas mögött ezüstérmes Eger szolgáltatta az élcsapatok közül, miközben az ob I bronzérmeseként zárt Honvéd mindhárom fellépését megnyerve, tökéletes mérleggel várhatta hétvégi fellépését a hevesi városban.

A Bitskey uszoda vizében azonban nem termett sok babér a vendégeknek, akik 0-3-nál, csaknem 7 perc elteltével szerezték első találatukat. Az ifjú, 16 éves Bátori Bence 4-2-re zárkóztatta fel a Kőér utcaiakat, utána azonban fokozatosan elhúzott a hazai gárda, amely a harmadik harmadban már 7-3-ra vezetett többek között a kétszer is eredményes kanadai válogatott, Aaron Feltham révén.

Szivós Márton és a román idegenlégiós, Andrei Iosef jóvoltából azonban megint "lőtávolba" került a fővárosi alakulat (7-5). Az Eger viszont nem akarta elrontani a víkendjét, s Bárány Attila büntetőjével már újfent megnyugtató előny birtokában (9-5) vonulhatott el az utolsó szünetre.

A befejező nyolc percben még többször feljött kétgólnyira a vendégegyüttes, de igazán szorossá nem tudta tenni a rangadót, a remeklő és háromszor is betaláló Szivós utolsó gólja csak szalonképessé alakította az állást (11-9), de érdemben ő sem tudott változtatni a tényen: nyert az utolsó másodpercekben szerzett találattal 12-9-re az Eger.

A Ferencváros simán nyert a Pécs ellen, a fővárosiak már 9-1-re is vezettek, a vége 11-6 lett. A címvédő Vasas öt góllal diadalmaskodott a BVSC otthonában, míg a Szentes - az ötgólos Szőke Szabolcs vezérletével - legyőzte a vendég UTE csapatát.