Casteu, Deltrieu, és Sainz nyerte a Közép-Európa Ralit

Az utolsó napon már egyik kategóriában sem történt változás az élen a Közép-Európa Ralin: a motorosoknál Casteu, a quadosoknál Deltrieu, az autósoknál Sainz győzött.

A spanyol Carlos Sainz megnyerte a Közép-Európa Rali autós kategóriáját, miután a mai első szakaszon 1 perc 43 másodperces előnnyel Peterhansel előtt ért célba. Összetettben így 2 perc 1 másodperccel a Volkswagen Race Touareg 2 spanyol pilótája nyerte meg a Dakar Series első versenyét. A motorosoknál a tegnap születésnapját ünneplő Katrinak nyert, összetettben pedig a francia Casteu maradt az élen Lopez előtt. Alan Duclos jó hajrájával visszavette a harmadik helyet Cyril Desprestől, aki csak az ötödik lett a végső értékelésben. A quadoknál Deltrieu, Decklerck és Antal az első három sorrendje, a kamionok még futnak, de nem valószínű, hogy Stacey elveszíti az első helyét, mert félórás előnnyel indult. Szalay Balázs autója megállt nem sokkal a cél előtt, pontos információk még nincsenek róla.

Az utolsó szakaszon mért részidőket itt lehet megtekinteni.

Forrás: Szalay Dakar Team