Gál István megint nyert a tereprali ob-n

A tereprali országos bajnokság hatodik futamán - idén negyedik alkalommal - a Gál István, Oroszlán Tibor duó győzött, amely a Kis, Czeglédi párost megelőzve átvette a vezetést az összetettben.

A tereprali ob hatodik futamának első napján egyetlen rövid gyorsaságit bonyolítottak le: a mindössze 15 kilométeres szakaszon, az év eddigi egyetlen esős versenyén Gál István győzött. Mögötte a címvédő Benyó Miklós, a harmadik helyre pedig Szalay Balázs érkezett. A bajnokságban második helyen álló Kis Sándor most csak a negyedik lett dr. Jakab Tamás előtt.

A dízel kategória első helyét és egyben az abszolút hatodik helyet a Lukács, Ferke duó szerezte meg. Vasárnapra elállt az eső, kisütött a nap, és alaposan átrendeződött a sorrend. Szalay Balázsék műszaki hiba miatt az utolsó, Jakab Tamásék egy defekt és a szervó hibája miatt az utolsó előtti helyre csúsztak vissza. Kis Sándor így a dobogó harmadik fokára állhatott, mögötte Horváth Béla érkezett. Varga Imre a tizenegyedik helyről jött fel az ötödik pozícióba, megelőzve Rigler Zoltánt, aki így a dízel kategória első helyét is bezsebelte.

Az élen viszont semmi sem változott: a győzelmet - idén negyedszer - a Gál István, Oroszlán Tibor páros szerezte meg, az ezüstérmes pedig Benyó Miklós és Maurer Péter lett. Palik Lászlóék azzal a Hyundai Terracannal érkeztek, amivel legutóbb még Rigler Zoltán versenyzett, de szintén nem tudták befejezni a versenyt. Rigler a Terracanról Nissan Terranora váltott, de nem akármilyenre: az olasz élcsapat Promotech egyik autóját bérelte ki.

I. SSI Schäfer-kupa (Kisbér-Tata-Szomód), eredmények:
1. Gál István - Oroszlán Tibor (Auto Eldorádó MSE, G. Baba Proto Evo) 2:07:15
2. Benyó Miklós - Maurer Péter (Cél Sportegyesület, Hyundai Galloper) 05:04 perc hátrány
3. Kis Sándor - Czeglédi Péter (K-Sped Porsche ASE, Nissan Navara) 06:21 p.h.
4. Horváth Béla - Tóth György (Premier Motorsport Klub, Mercedes G500) 16:36 p. h.
5. Varga Imre - Pocseg Attila (Cross Country Club ASE, Nissan Patrol) 20:39 p. h.
6. Rigler Zoltán -Fehér Antal (R&R Motorsport Egyesület, Nissan Terrano) 20:53 p. h.

A bajnokság állása hat futam után:
1. Gál István - Oroszlán Tibor (Auto Eldorádó MSE, G. Baba Proto Evo) 102 pont
2. Kis Sándor - Czeglédi Péter (K-Sped Porsche ASE, Nissan Navara) 102 p.
3. Szalay Balázs - Laklóth Aladár/Révész Zsolt (4x4 Off Road Club SE, Chevrolet Blazer) 95 p

A nyolc versenyből álló bajnokság hetedik futamára 2003. november 7-8-án kerül sor.