World Press Photo 2015 díjazottak

Amszterdam, 2015. február 12.
A World Press Photo által 2015. február 12-én közreadott, az amerikai Peter Mullernek, a National Geographic és a The Washington Post munkatársának a képe, amely a hírkép sorozat kategóriájának első helyezését nyerte el a Wor
Amszterdam, 2015. február 12. A World Press Photo által 2015. február 12-én közreadott, az amerikai Peter Mullernek, a National Geographic és a The Washington Post munkatársának a képe, amely a hírkép sorozat kategóriájának első helyezését nyerte el a World Press Photo nemzetközi sajtófotóversenyen Amszterdamban 2015. február 12-én. A képen egy Ebolával fertőzött férfit kísérnek a hastingsi Ebola Központ orvosai Sierra Leonéban. A férfi nem sokkal a kép készítése után életét vesztette. (MTI/EPA/WPP/National Geographic/The Washington Post/Peter Muller)
Amszterdamban bemutatták  a World Press Photo 2015 Photo nemzetközi sajtófotóverseny  idei győzteseit. Idén a fődíjat a dán Mads Nissennek, a Scanpix/Panos Pictures munkatársának a szentpétervári melegek életét bemutató képe nyerte el, amely az 2014. év sajtófotója díj mellett a napjaink kérdései kategóriájának első helyezését is megkapta az egyedi képek között.
Dán Mads Nissen első díjat nyert munkája. A képen egy szentpétervári meleg pár, Jon és Alex látható intim helyzetben. Forrás: MTI/EPA/WORLD PRESS PHOTO/Sancpi/Mads Nissen

A belga Tomas van Houtryve, a Harper's Magazine munkatársának a képe, amely a napjaink kérdései egyedi kategóriájának harmadik helyezését nyerte el. A képen diákok gyülekeznek a kaliforniai El Dorado egyik iskolájának udvarán Forrás: MTI/EPA/WORLD PRESS PHOTO/Harper/Zsunghuj Csen

Az amerikai Al Bellónak, a Getty Images munkatársának a képe, amely a sport egyedi kategóriájának második helyezését nyerte el. A képen Dell Beckham, a New York Giants játékosa touchdownt szerez a Dallas Cowboys elleni amerikaifutball-mérkőzés második negyedében Forrás: MTI/EPA/WORLD PRESS PHOTO/Getty/Al Bello

Massimo Sestininek a képe, amely az általános hírek sorozat kategóriájának második helyezését nyerte el. A képen az olasz haditengerészet által kimentett, hajótörött menekültekkel teli csónak megy 20 km-re a líbiai partoktól Forrás: MTI/EPA/WORLD PRESS PHOTO/Massimo Sestini

A török Bülent Kilicnek, az AFP francia hírügynökség munkatársának a képe, amely a hírkép egyedi kategóriájának első helyezetje. A kép egy fiatal, sebesült nőt ábrázol a 2014 márciusában a rendőrség és a tüntetők közötti összecsapások közben Isztambulban Forrás: MTI/EPA/WORLD PRESS PHOTO/AFP/Bülent Kilic

A kínai Csen Zsung-hujnak, a City Express munkatársának a képe, amely a napjaink kérdései egyedi kategóriájának második helyezését nyerte el.A képen egy karácsonyfadíszeket gyártó kínai üzem munkása látható Forrás: MTI/EPA/WORLD PRESS PHOTO/City E/Csen Zsung-Huj

A kínai Csu Jung-csennek a képe, amely a természet egyedi kategóriájának első helyezésének nyertese. A képen egy majom és egy idomár látható egy szucsoúi cirkuszban Forrás: MTI/EPA/WORLD PRESS PHOTO/Csu Jung-Cse

Az ausztrál Raphaela Rosellának, az Oculi munkatársának a képe, amely a portré egyedi kategóriájának első helyezetje. A képen egy Laurinda nevű lány lila ruhában várja a vasárnapi iskolabuszt az Új-Dél-Wales-i Moree-ban Forrás: MTI/EPA/WORLD PRESS PHOTO/Oculi/Raphaela Rosella

Az amerikai Peter Mullernek, a National Geographic és a The Washington Post munkatársának a képe, amely a hírkép sorozat kategóriájának első helyezésének nyertese A képen egy Ebolával fertőzött férfit kísérnek a hastingsi Ebola Központ orvosai Sierra Leonéban. A férfi nem sokkal a kép készítése után életét vesztette Forrás: MTI/EPA/WORLD PRESS PHOTO/Nation/Csu Jung-Cse

A kínai Pao Taj-langnak, a Chengdu Economic Daily munkatársának a képe, amely a sport egyedi kategóriájának első helyezését nyerte el. A képen Lionel Messi argentin csatár nézi a bajnoki trófeát a 2014-es labdarúgó-világbajnokság Németország ellen játszott döntőjében, Rio de Janeiróban. Forrás: MTI/EPA/WORLD PRESS PHOTO/Chengd/Pao Taj-Lang

Az amerikai Ami Vitalénak, a National Geographic munkatársának a képe, amely a természet egyedi kategóriájának második helyezését nyerte el. A kép címe: "Afrika nagyvadjainak megmentése - Elárvult orrszarvú" Forrás: MTI/EPA/WORLD PRESS PHOTO/Natiio/Ami Vitale

Az olasz Paolo Verzonének, az Agence Vu munkatársának a képe, amely a portrésorozat kategóriájának harmadik helyezését nyerte el. A képen egy kadét látható a bredai holland királyi katonai akadémián Forrás: MTI/EPA/WORLD PRESS PHOTO/Agence/Paolo Verzone

A francia Jerome Sessininek, a Magnum Photos munkatársának a képe, amely a hírkép sorozat kategóriájának második helyezését nyerte el. A képen egy ortodox pap megáld egy tüntetőt a kijevi Függetlenség terén Forrás: MTI/EPA/WORLD PRESS PHOTO/Magnum/Jerome Sessini