Ha késéssel is, de újra járnak vonatok a Balaton felé<br/>

Vágólapra másolva!
A viharkárok nagy részét sikerült megszüntetni szerda reggelre, ám még mindig több útszakasz van lezárva, elsősorban a Dunántúlon. A Balaton környékén ismét járnak a vonatok, azonban a kidőlt fák és leszakadt vezetékek miatt késéssel közlekednek. A tűzoltók számos kidőlt fától szabadították meg az utakat és az elöntött pincék nagy részét is sikerrel víztelenítették.
Vágólapra másolva!

Lezárták a forgalom elől az Esztergom és Dobogókő közötti összekötő utat, a Somberek-Pécsvárad közötti útszakaszt, Szentendre és Visegrád között pedig továbbra is gondot okoz a Pilisszentlászló közelében beszakadt útburkolat.

A MÁV vonalain az éjszakai órákra a Nyugat-Dunántúlon normalizálódott a vonatforgalom. A Balaton északi partján kidőlt fákat távolítottak el a sínekről, ám szerdán reggel a viharos erejű szél Balatonkenese és Csajág között ismét egy fát döntött a vasúti pályára, ezért az északi parton csak késésekkel közlekednek a vonatok. A Fónyod és Kaposvár közötti vasútvonalon ugyancsak kidőlt fa miatt késnek a vonatok.
A Balaton déli partján egyébként megindult a vasúti forgalom, ám a viharban megrongálódott felső vezetékek miatt dízelmozdonyok vontatják a szerelvényeket, s ez általában 20-30 perces késéssel jár.
A viharkárok miatt szerdán reggel nem indult el a Déli pályaudvarról a Nagykanizsára közlekedő gyorsvonat. Hasonlóképpen nem közlekedik Budapest felé a menetrend szerint reggeli indulásra jelzett Kanizsa-Zala InterCity szerelvény.
A Békéscsabáról Keszthelyre induló Alföld InterCity vonat csak a Keleti pályaudvarig közlekedik, s innen az Avas nemzetközi gyorssal mehetnek tovább az utasok a Balatonhoz. Szerdán reggel ugyancsak nem indították el a Fonyód és Siófok, illetve Siófok és Fonyód közlekedő személyvonatot. Ugyanakkor a Nagykanizsa és a Budapest közötti gyorsvonat kivételesen Fonyód és Siófok között minden állomáson megáll.

A vízátfolyások miatt vonatpótló autóbuszok szállítják továbbra is az utasokat Enying és Mezőhídvég, Esztergom és Esztergomkertváros, Vác és Balassagyarmat, Diósjenő és Romhány, valamint Magyarnándor és Algaguta között.

A fővárosban kedden 24 óra alatt 160 viharkárhoz vonultak ki a tűzoltók, ezek közül 112 esetben szivattyúzással víztelenítettek pincéket, raktárakat, udvarokat, alagsori műhelyeket, továbbá 54 alkalommal távolították el az úttestre, a járművekre, épületekre zuhant fákat.
A fővárosban a Bem rakparton egy megtermett fa nátronlúgot szállító tartálykocsira zuhant, szerencsére azonban a veszélyes anyag nem ömlött ki. A szerdára virradó éjszaka a viharos erejű szél újabb 17 helyen döntött ki fákat. A tűzoltók négy helyen jelenleg is a kidőlt fák eltávolításán dolgoznak.
Az éjszaka és hajnalban vizet már nem kellett szivattyúzni a tűzoltóknak. Szerdán napközben azonban a viharos erejű szél miatt újabb fák kidőlésére lehet számítani.

A szerdára virradó éjszaka változatlanul dolgoztak a Fővárosi Közterület-fenntartó Rt. gépei, és így hajnalban üzemkezdetkor a BKV valamennyi járata megindult.

(MTI)

Ajánló:

A mai és a holnapi időjárásről is többet tudhat meg, ha erre jár.