Csecsemőkorú ikerpárt marcangolt halálra egy malamut<br/>

Vágólapra másolva!
A halállal végződött kutyatámadás Csepelen, a Szent László utca egyik házának negyedik emeleti lakásában történt. A helyszínre riasztott mentők az egyik kisgyereket még megpróbálták újraéleszteni, azonban nem sikerült. Az ikerpár - egy kisfiú és egy kislány - decemberben született.
Vágólapra másolva!

A ház, amelyben a baleset történt
Fotó: HavariaPress

A malamut fajtájú kutyát a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) igazságügyi állatszakértői vizsgálják majd. A szakértők különböző módszerekkel figyelik majd az állat reakcióit, és így próbálják meg kideríteni, mi vezethetett a tragédiához. A nagytestű állatot a Fővárosi Közterület Felügyelet Állategészségügyi Telepére szállítják, és helyezik el. Minden állatot, amely emberre támad és sérülést okoz, 14 napig megfigyelés alatt tartják.

"A malamut nem agresszív kutya, gyermek mellé azonban nem ajánlott, mert zsákmánynak tekintheti a nála kisebb termetű embert" - közölte Illés Krisztina mestertenyésztő. Hozzátette: a malamut genetikailag engedelmes kutya, régebben ugyanis csak azokat a példányokat hagyták életben, amelyek szót fogadtak gazdáiknak.

A mestertenyésztő azt mondta: kisgyermekes családnak soha nem ad el malamutot, mert a nagytestű kutya zsákmánynak tekintheti a nála kisebb gyerekeket és állatokat is. Hozzátette: ezzel a kérdéssel részletesen foglalkozik a szakirodalom, és a lelkiismeretes tenyésztők is felhívják erre azoknak a figyelmét, akik malamutot szeretnének vásárolni.

A tenyésztő szerint a csepeli tragédiát az okozhatta, hogy a csecsemők sírása valószínűleg zavarta a kutyát. Az is előfordulhatott, hogy az eb csak játszani szeretett volna a kicsikkel. A mestertenyésztő szerint a kutya nem hibáztatható azért, mert gazdái nem megfelelően tartották.

Illés Krisztina elmondta még, hogy a malamut jól tűri, ha lakásban tartják. A fajtából Magyarországon - a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületének nyilvántartása szerint - több mint tízezer törzskönyvezett példány van, ezért nem jellemző a beltenyészet. A mestertenyésztő szerint ez egyébként sem vezetne a kutya agresszivitásához.

(MTI)