Tüntetők tiltakoztak a REBISZ laktanyája előtt

Vágólapra másolva!
A Rendőrségi Biztonsági Szolgálat (REBISZ) laktanyája elé vonult néhány tucat tüntető, akik a rendészeti miniszter és a REBISZ-parancsnok lemondását követelték. A REBISZ kötelékébe tartozott ugyanis az az öt rendőr, akiket egy 21 éves lány megerőszakolásának vádjával szombaton előzetes letartóztatásba helyeztek. A be nem jelentett demonstráció a rendőrség felszólításra fél órán belül feloszlott.
Vágólapra másolva!

Petrétei József igazságügyi és rendészeti miniszter, valamint Dobozi József dandártábornok, a Rendészeti Biztonsági Szolgálat (Rebisz) parancsnokának távozását követelte mintegy húsz, korábbi Kossuth téri tüntető a Rebisz Kerepesi úti laktanyája előtt. Az [origo] helyszínen lévő munkatársa szerint a tüntetők a "le a rendőrőállammal" - jelszót skandálták.

A tiltakozók hangszórókon keresztül követelték a vezetők lemondását, miután öt, a REBISZ állományába tartozó rendőrt egy 21 éves lány megerőszakolásának gyanúja miatt előzetes letartóztatásba helyezett a bíróság. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök szombaton bejelentette, hogy a budapesti és országos rendőrfőkapitánynak távoznia kell a sorozatos botrányok miatt, a rendészeti miniszter és a REBISZ-parancsnok távozását azonban nem kérte.

A spontán tüntetés alig fél óráig tartott, mert a laktanyából mintegy harminc rohamsisakos, védőfelszerelésekkel felszerelt rendőr vonult ki és igazoltatták a demonstrálókat, majd felszólították őket, hogy azonnal távozzanak. A maroknyi tüntető a felszólításnak eleget téve elvonult a Rebisz laktanyája elől, előállításra, őrizetbe vételre nem került sor.

A demonstrálók az MTI tudósítójának azt mondták, hogy azért szervezték a tiltakozó akciót, mert elfogadhatatlannak tartják, hogy a rendőrök sorozatos bűncselekményei miatt csak az országos és a budapesti rendőrfőkapitány távozik posztjáról, a szexuális erőszak öt gyanúsítottja és a vesztegetéssel gyanúsított 13 autópálya-rendőr parancsnoka viszont a helyén marad, csakúgy, mint a rendőrséget is felügyelő miniszter.

Sérelmezték azt is, hogy az őszi zavargások idején történt "sorozatos túlkapások" ellenére nem vonták le a konzekvenciát, a miniszterelnök megvédte a rendőrség vezetőit, és csak a "sorozatos köztörvényes bűncselekmények elkövetése után" menesztette őket.

MTI / [origo]