Közel 9 milliárd forinttal többet ad két budapesti fejlesztésre a kormány

koronavírus, vírus, Budapest, járvány, szent jános kórház, maszk
Vágólapra másolva!
A magyar kormány kiemelt támogatást nyújt a hazai egészségügyi rendszer megújítására. A járóbeteg-szakellátásban országosan évi csaknem 70 millió orvos-beteg találkozás van, ezeknek közel fele a fővárosi és Pest megyei intézményekben történik. Ezért az állam 2026-ig 700 milliárd forintot szán a főváros és Pest megye kórházainak, illetve szakrendelőinek fejlesztéseire az Egészséges Budapest Program (EBP) keretében. A Magyar Közlöny mai számában megjelent kormányhatározatok szerint 8.8 milliárd forinttal többet ad a kormány két budapesti fejlesztésre - áll az Emberi Erőforrások Minisztériumának sajtóközleményében. 
Vágólapra másolva!

A kormányhatározat további 6,1 milliárd forintos forrást biztosít az Észak-Közép-budai Centrum, Új Szent János Kórház és Szakrendelő - XII. kerületi (Hegyvidéki) szakrendelő, valamint további 2,7 milliárd forintos forrást biztosít a Bajcsy-Zsilinszky Kórház XVII. kerületi (Rákosmente) Szakorvosi Rendelőintézet fejlesztésére.

A járóbeteg-szakellátásban országosan történő évi csaknem 70 millió orvos-beteg találkozás közel fele az EBP körében érintett fővárosi és Pest megyei intézményekben zajlik. Ezért különösen fontos ezek színvonalának folyamatos emelése és a kapcsolódó infrastruktúra fejlesztése. Különösen fontos azoknak a szakellátást is nyújtó kórházi intézményeknek a megújítása – ilyen az Észak-Közép-budai Centrum Új Szent János Kórház és Szakrendelő, illetve a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet is –,

amelyek több budapesti kerület lakói számára biztosítják az egészségügyi ellátást.

A kormány a költségvetési források felhasználásakor tekintettel van azokra a hatékonysági és eredményességi szempontokra is, amelyek hozzájárulnak a fenti célok maradéktalan eléréséhez.

A Szent János Kórház főbejárata Fotó: Csudai Sándor - Origo

Az EBP-fejlesztésekkel érintett néhány szakrendelő esetében jogos igény merült fel a jelentősebb kapacitásnövelést elősegítő további fejlesztések megvalósítására. Ennek értelmében az orvosszakmai és egyéb objektív szempontokat figyelembe véve szükséges volt az említett két intézmény fejlesztésére szánt összeg növelése.