Nagy Ervin azzal a felütéssel, hogy "jó szívvel ajánlom azok számára ezt a szövegrészletet, akik szerint nincs Soros-hálózat, és az nem avatkozik be egy nemzetállam politikájába", felelevenítette az amerikai milliárdos egyik gondolatát.
Az idézetet ráadásul Soros Györgynek a 2000-ben megjelentetett A nyílt társadalom avagy a globális kapitalizmus megreformálása című könyvéből szedte. Ez így hangzik egész pontosan:
"Könyvemben alkalmazott filozófiát vetettem papírra, vagyis elméleti alapvetéseim itt konkrét tettekhez szolgálnak útmutatóul. Vagyonszerzésemben és jótékonykodásaimban magam is ezeket az elveket alkalmaztam, sőt hiszem, hogy ezek a fogalmi keretek a társadalomra is alkalmazhatók, és a globális nyílt társadalom vezérelveiként is megállják a helyüket.
Ami a gyakorlati szintet illeti, a nyílt társadalmak támogatására alapítványhálózatot hoztam létre. Ez a hálózat a Szovjetunió összes volt tagországára kiterjed, de a világ legkülönbözőbb pontjain is képviselteti magát. (...) Mindegyik képviseletnek saját testülete és személyzete van, akik az adott országban nemcsak az alapítvány céljairól döntenek, hanem tevékenységéért is felelősséget vállalnak. A polgári társadalom támogatása mellett a kormánnyal és az önkormányzatokkal is együttműködnek, hiszen a hatékony, demokratikus közigazgatás a nyílt társadalom elengedhetetlen feltétele. Számos alkalommal azonban elkerülhetetlen is összetűzésbe kerülnek a kormányzattal vagy annak rendelkezéseivel."
Ahogy az idézett szövegből kiderül, Soros már 2000-ban arról értekezett, hogy a nyílt társadalmak támogatására alapítványhálózatot hozott létre. Ez valamiért nagyon nem tetszett a Facebooknak, akik a közzétételt követően, három percen belül megjelölték a posztot, mondván, az "hamis információkon" alapszik.
Már önmagában véve ez is nagyon durva lépés volt, hiszen Nagy nem tett mást, mint Soros korábbi gondolatait idézte, később a Facebook mindent határt túllépett, és törölte a posztot.
"Sötét jövő vár ránk, konzervatív, jobboldali emberekre"
- kommentálta a cenzúracsapat teljesítményét Nagy Ervin.
Mint ismert, a washingtoni zavargások után a globális tech cégek vérszemet kaptak, összehangolt támadást indítottak a konzervatív vélemények és a szólásszabadság ellen. Ennek legkézzelfoghatóbb jele, hogy Donald Trump amerikai elnököt egy időben tiltotta le a Facebook és a Twitter.