Űzz sportot a szelektív hulladékgyűjtésből is!

Vágólapra másolva!
Nemcsak tankönyvből, hanem játszva és sportolva is tanulhatnak az iskolások a szelektív hulladékgyűjtésről. A Földművelésügyi Minisztérium Ötkukás Játékok elnevezéssel környezettudatos szemléletformáló programot rendezett a diákoknak. Ennek keretében jó hangulatú ismeretterjesztő eseményekkel, kvízzel, ügyességi versennyel hívták fel a fiatalok figyelmét a környezettudatos magatartás és a szelektív hulladékgyűjtés fontosságára. 
Vágólapra másolva!

A Vas megyei táplánszentkereszti általános iskola 200 tanulója is részt vett az Ötkukás Játékokon. A játék neve arra utal, hogy ma Magyarországon 5 kukába lehet szelektíven gyűjteni a hulladékot az 5 hulladékfajta (papír, műanyag, fém, színes üveg és fehér üveg) szerint. A rendezvényen szakemberek és sportolók is részt vettek. A gyerekek példaképekkel is találkozhattak, például Király Gábor a futballválogatott korábbi hálóőre mesélt saját tapasztalatairól az iskolásoknak.

Forrás: Földművelésügyi Minisztérium

A műanyag 1907-es megjelenése előtt egyszerűbb volt a dolgunk: a háztartásokban csak szerves hulladék keletkezett, amely a természetbe került vissza. Azóta folyamatosan nőtt annak a hulladéknak a mennyisége, melyet a hulladék lerakókba voltunk kénytelenek vinni. Ha ezen nem változtatunk, saját életterünket csökkentjük tovább – hívta fel a gyerekek figyelmét V. Németh Zsolt környezetügyért is felelős államtitkár, - aki viszont szereti és védi a környezetet, ezt nem engedheti.

Mindenki a maga módján járulhat hozzá a környezetvédelemhez, a nap meglepetésvendége, Király Gábor például fiatalon, külföldön találkozott a szelektív hulladékgyűjtéssel. „21 évesen olyan világba kerültem, ahol akkor már szelektíven gyűjtötték a hulladékot, a gyermekeim már így nőttek fel, és a mai napig itthon is így gyűjtjük a szemetet. Nagyon jó érzéssel tölt el, hogy sok minden változott itthon és mára már a legtöbb helyen láthatjuk a szelektív hulladékgyűjtőket” - mesélt a korábbi válogatott kapus.