Megbetegedések Csernobil miatt<br/>

Vágólapra másolva!
Az Osztrák Ökológiai Intézet pénteki bécsi bejelentése szerint a 13 évvel ezelőtti csernobili atomerőmű-katasztrófa még ma is érezteti hatását nemcsak az erőmű környékén, például Fehéroroszországban, hanem Ausztriában is.
Vágólapra másolva!

Antonia Wenisch, az intézet vezetője közölte, hogy egyre több orvostól és szülőtől érkezik jelzés, hogy nőtt a pajzsmirigy-megbetegedések száma, s ezt az 1992-től az osztrák tartományokban felvett statisztikai adatok is igazolják. A kutató szerint az Európai Uniónak nem enyhítenie, hanem szigorítania kellene a határértékeket, valamint komoly kutatásoknak kellene megindulniuk a csernobili katasztrófa következményeinek teljes feltárására.
Anton Gaal, az Osztrák Polgári Védelmi Szövetség (ÖZSV) elnöke a csernobili katasztrófa közelgő évfordulója alkalmából úgy vélekedett: ezek a statisztikák is azt bizonyítják, hogy az EU-nak következetesen fel kell lépnie az atomenergia használata ellen, s rá kellene szorítania a tagjelölt országokat atomerőműveik leállítására. A legoptimálisabb megoldásnak az elavult atomerőművek leállítását és a temelini erőmű üzembevételéről való lemondást tartaná Gaal. A polgári védelmi szakértő szerint azonban körülbelül húsz évbe is beletelik, amíg az erőművek valóban beszüntetik a működésüket.

(MTI)

Ajánló:

Csernobil óta több a pajzsmirigyrák

Korábban:

Csalás miatt bevonják a csernobili igazolványok harmadát.