Újabb rakétakísérletet hajtott végre Észak-Korea

rakétakísérlet Észak-Korea
Szöul, 2022. január 27. Észak-koreai rakétakilövésről szóló tudósítást néznek televízión emberek a szöuli főpályaudvaron 2022. január 27-én. A dél-koreai hadsereg szerint Észak-Korea két ballisztikus rakétát indított el ezen a napon. A mostani észak-koreai rakétakísérlet már a hatodik az év eleje óta. MTI/EPA/Dzson Hon Kjun
Vágólapra másolva!
Észak-Korea újabb rakétakísérletet hajtott végre csütörtökön, amelyben két rövid hatótávolságú ballisztikus rakéta 190 kilométert repült, mintegy 20 kilométeres maximális magasságot elérve, és egy lakatlan szigeten csapódott be - jelentette a dél-koreai hadsereg.
Vágólapra másolva!

Az év eleje óta a mostani volt a hatodik észak-koreai rakétateszt.

Észak-koreai rakétakilövésről szóló tudósítást néznek televízión emberek a szöuli főpályaudvaron január 27-én Forrás: MTI/EPA/Dzson Hon Kjun

Rövid hatótávolságú rakétákról van szó

A Koreai Köztársaság vezérkari főnökeinek bizottsága (CCS) szerint rövid hatótávolságú rakétákról van szó, amelyek indítását az Észak-Korea keleti partvidékén fekvő, Dél-Hamgjong tartomány székhelyéről, Hamhung város környékéről észlelték reggel - helyi idő szerint - 8 óra körül.

A dél-koreai hadsereg elemzi a rakéták indításának adatait. Az első adatok szerint

a lövedékek egy lakatlan szigeten lévő célpontokat találtak el,

maximális sebességük elérhette a 4-5 Mach-ot (a hangsebesség négy-ötszörösét).

Dél-koreai szakértők úgy vélekedtek, hogy KN-23-as rövid hatótávolságú rakétákról lehet szó, amelyeknek hasonlóak a tulajdonságai az orosz Iszkander rendszerhez.

Az amerikaiak szerint az indítások nem jelentenek közvetlen fenyegetést

A hónap elején Phenjan taktikai irányított rakétákat és egy vasúti rakétarendszert, valamint hiperszonikus rakétákat tesztelt, amelyek képesek a rakétavédelem legyőzésére.

Az ügyben a nap folyamán rendkívüli ülést tartott a dél-koreai nemzetbiztonsági tanács, amely "nagyon sajnálatosnak" nevezte az északiak legutóbbi rakétakísérletét.

Az Egyesült Államok csendes-óceáni parancsnoksága (PACOM) sajtóközleményében azt írta, tudomást szerzett a ballisztikus rakétaindításokról, de úgy értékelte, hogy

azok nem jelentettek közvetlen fenyegetést

az amerikai személyzetre, területre vagy szövetségeseikre.