Vágólapra másolva!
A légszennyezés által okozott bőrproblémák elkerülhetők, szappannal, bőrradírral és a megfelelő hidratálással. Házilag elkészíthető pakolásokkal, maszkokkal frissíthetjük fel a zord időjárásban megfáradt arcbőrt. Érdemes pár percet az ápolásra fordítani minden héten, mert nemcsak szépít, de pihentet is az otthoni szépségkúra.
Vágólapra másolva!

Manapság már szinte lehetetlen, hogy a nagyvárosok forgatagából kimaradjunk. A levegő szennyezettsége a városokban meglehetősen magas, ez hatással van szervezetünkre, különösen azokra a testrészekre, amelyek nincsenek ruhával fedve, mint például az arc.

Tudtad, hogy a legnagyobb légzőszervünk a bőrünk? Éppen ezért fontos, hogy a levegő szennyeződéseit minden nap a megfelelő módon távolítsuk el arcbőrünkről. A levegőből lerakódott szennyeződések következtében a bőr alatt található faggyúmirigyek termelési ritmusa megváltozik, a szaruréteg megvastagszik. Amennyiben ezt a mesterségesen megvastagodott szaruréteget nem távolítjuk el, a bőrünk könnyen elcsúnyulhat. A bőr bepirosodhat, kiszáradhat, és legrosszabb esetben még aknék is keletkezhetnek rajta.

De hogy hogyan kell kezelni? Mart Ildikó kozmetikus ezek elkerülése érdekében a következőket ajánlotta:
- Lehetőleg ne tusfürdővel mossuk az arcunkat, hanem babaszappannal. Ezek a szappanok lúgosak, és csak a lúg oldja a szarut. A mai modern szappanok viszont habszármazékok, kevésbé hatékonyak. Az arcbőr letisztítása után használjunk hidratáló krémet. Azt, hogy kinek milyen krém jó, leginkább a kozmetikusa, vagy bőrgyógyásza tudja megmondani. Javaslom, mindenki kérje ki kozmetikusa tanácsát. Ma már vannak különböző bőrradírozó krémek, amelyek szintén mindennapos használatra készülnek, a bőrelváltozások elkerülésére ezek a termékek is alkalmasak.
A napi smink használatához pedig kevésbé javaslom a folyékony alapozókat, azok ugyanis beszívódhatnak a bőrbe. Akinek fontos a napi arcfestés, azoknak leginkább a kompakt púderek használatát ajánlom. A kompakt púderek megmaradnak a bőr felszínén, nem szívódhatnak bele a bőrbe, ezért nem tömítik el a pólusokat, a bőr tud lélegezni. Az már persze más kérdés, hogy milyen is az a levegő, amit a bőrünkön keresztül belélegzünk.