Kalapcsodák az ascoti derbin

Vágólapra másolva!
Vágólapra másolva!

Az ascoti királyi derbin minden évben képviselteti magát II. Erzsébet királynő, és az angol arisztokrácia krémje sem hiányozhat. Hölgyeknek a koktél ruha kötelező, és a ruhához illő kalap is. Az urak zsakettben és cilinderben jelennek meg a nagy eseményen.

Fotó: EPA Fotó: EPA Fotó: EPA
Esélylatolgatás futam előtt II. Erzsébet és férje, az edinburghi herceg Ivana Trump és lánya, Ivanka

Az ascoti királyi lóverseny története 1711-ben kezdődött. Ascot akkor még East Cote névre hallgatott. Mivel a település igen jó adottságokkal rendelkezik és közel van a windsori kastélyhoz, Anna királynő (Stuart Anna) lóversenyeket kezdett rendezni. 1711 augusztus elsején volt az első lóverseny, ahol bárki versenyeztethette lovát a 12 körös futamon.

Fotó: EPA Fotó: EPA Fotó: EPA

Néhány különleges kalap

A királyi lóverseny a szórakozás mellett az európai uralkodók seregszemléje is, ahol minden évben találkoznak a királyok, királynők, hercegek. Ahogy a többi uralkodó is, úgy II. Erzsébet is versenyezteti lovait. Djelalnak hívták azt a francia lovat, aki 1947-ben megnyerte a nagydíjat, és elsőként ő érkezett egy külföldi országból repülővel a verseny helyszínére.

Fotó: EPA Fotó: EPA Fotó: EPA
Jo Buckler kalaptervező saját költeményében Szilvia, svéd királyné Kimberley Cowell és Jackie St Clair

A királyi derbi harmadik napján van a legsűrűbb program, ekkora időzítik látogatásukat a legnagyobb uralkodóházak tagjai is. A lóverseny hagyományos inkább a férfiak érdeklődésére számít, de hogy a hölgyek érdeklődését is felkeltsék - Ladie's Day névvel külön programot szerveznek nekik. Az utóbbi években már a derbi egész ideje alatt sok hölgyet látni a futamok nézői között, akik egymással versengve egyre különlegesebb kalapokban jelennek meg.

h. a.

Ajánlat
Ascot honlapja