A Lakers kikapott Denverben<br/>

A 17. játéknapon a Nyugat legjobbjai közül a Los Angeles Lakers a Nuggets otthonában meglepő vereséget szenvedett, a bajnoki címvédő San Antonio Spurst pedig a Milwaukee Bucks leckéztette meg.

Fotó: Reuters

Ray Allen Terry Porter előtt

Vernon Maxwell 5,2 másodperccel a lefújás előtt süllyesztett el egy triplát a Vancouver Grizzlies gyűrűjében, és ezzel a Seattle SuperSonics 110-108-ra nyert, mégpedig úgy, hogy tízpontos deficitjét 99 másodperc alatt kétpontos előnnyé változtatta. Othella Harrington büntetőjével 1:39-cel a vége előtt még a Grizzlies vezetett 106-96-ra, de Maxwell, aki 15-öt szerzett 27 pontjából a negyedik negyedben, két hármast, Gary Payton, aki megint hajszál híján ért el tripla-duplát (24 pont, 9 lepattanó, 10 gólpassz), három büntetőt és egy hármast, Brent Barry pedig egy tempót szerzett. Shareef Abdur-Rahim vitte a Grizzlies gárdáját, mindhárom jelentős mutatóban az élen járva (31 pont 12/19-es mezőny- és 6/7-es büntetőstatisztikával, 14 lepattanó, 5 gólpassz), de eladott 7 labdát, és ki is pontozódott a legvégén.

McDyess és Clark együttes erővel
O'Neal ellen

Houstonban a Sacramento Kings kispadja 68 pontot dobált össze, a csapatuk 128-110-re nyert a Rockets ellen, 1996. április 5. óta először, 11 vesztes összecsapás után. Jason Williams 23, Predrag Stojakovic 20 pontot dobott a Kings javára, amely a negyedik negyedben 17-1-es rohamot diktált, ami végül el is döntötte a meccset. Lawrence Funderburke egyetlen pontot engedélyezett ebben a szakaszban a Houston sztárcenterének, Hakeem Olajuwonnak.

A Washington Wizards hétmeccses buktaszériát szakított meg hazai, 92-81-es győzelmével, amit a Keleti főcsoport másodikja, a Toronto Raptors ellen követtek el. Ike Austin 20 pontot és 13 lepattanót, Mitch Richmond pedig kispadosként 12 pontot szerzett. A túloldalon Vince Carter volt a legjobb, de 23 pontját 7/27-es mezőnymutató mellett gyűjtötte össze.

Milwaukee Bucks - San Antonio Spurs 99-88
Bradley Center, 15 184 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Allen 26, Allen, E. Johnson 8-8, G. Robinson 4, illetve Duncan 29, Duncan 14, Av. Johnson 6

Vancouver Grizzlies - Seattle SuperSonics 108-110
General Motors Place, 12 275 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Abdur-Rahim 31, Abdur-Rahim 14, Abdur-Rahim, Bibby 5-5, illetve Maxwell 27, Payton, H. Grant 9, Payton 10

Denver Nuggets - Los Angeles Lakers 93-82
Pepsi Center, 15 218 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mercer 24, McDyess 13, Van Exel 8, illetve S. O'Neal 36, Green 9, Fisher 9

Houston Rockets - Sacramento Kings 110-128
Compaq Center, 14 898 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Olajuwon 31, Barkley 16, Francis 11, illetve Jas. Williams 23, Pollard 9, Jas. Williams 10

Washington Wizards - Toronto Raptors 92-81
MCI Center, 12 134 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Austin 20, Austin 13, R. Strickland 5, illetve V. Carter 23, V. Carter 11, Oakley 6

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Újabb kudarc, ezúttal egy phoenixi mínusz 24 pont kísérte nyugati útján a Chicago Bullst, Dávid Kornél 15 perc alatt hat ponttal próbált segíteni. Nagy meglepetésre az L. A. Clippers otthonában győzte le a Minnesota Timberwolvest, míg a listavezető Portland Orlandóban is nyerni tudott.