Az új Wizards-edző első győzelme<br/>

Darrell Walker mester - akit Michael Jordan választott a csapat élére - a Minnesota ellen megszerezte első győzelmét a Washingtonnál. A Denver 135 pontos szezoncsúccsal verte a Milwaukee-t, a Phoenix történetének második legnagyobb különbségű győzelmét aratta a gyengécske L. A. Clippers ellen.

Mitch Richmond visszatért a pályára, miután hét meccset volt kénytelen kihagyni bordatörés miatt. Jól sikerült Richmond visszatérése, 19 pontjával csapata legjobbja volt, de rajta kívül is öt wizardsos ért el duplát. Walker annak a Gar Heardnek a helyét foglalta el a kispadon, akit Jordan - első klubigazgatói intézkedésével - menesztett. Tegnap Walker egy szoros meccsen elvesztette első wizardsos meccsét (Cleveland - Washington 112-108), mára viszont beérett a győzelem. "Tegnap estétől sokkal kellemesebben érzem magam. Nem tudják elképzelni, mennyire negatív volt itt a légkör. Most az ember jó érzéssel jön be játszani és gyakorolni is" - világított rá a siker lelki hátterére Rod Strickland, a Wizards védője. Amióta Jordan is a tulajdonosok között van, több játékos teljesítménye is határozottan javult. "Az egész Mitchcsel (Mitch Richmond - a szerk.) kezdődött, aki egészen feljavult, aztán Tracy Murray, aztán Juwan Howard is belendült" - ismertette a helyzetet Walker.

Fotó: Reuters

Exel sokat tett a Denver
rekordjáért

A "másik" Robinson, Cliff 21 pontot dobott Phoenixben, mialatt a Suns lemosta a pályáról a reménytelen Los Angeles Clipperst. Kiegyensúlyozott teljesítményt mutatott a Suns, a támadójáték hatékonyságát többek jó teljesítménye biztosította: Tom Gugliotta 14, Jason Kidd, Penny Hardaway és Randy Livingston pedig egyaránt 12-12 pontot dobott. A 114-68-as végeredmény a Phoenix történetének második legnagyobb különbségű diadala, a 68 pedig a klubtörténet második legkevesebb kapott kosara.

16 másodperccel a Boston-Miami találkozó vége előtt Alonzo Mourning zsákolt egyet, és mint később kiderült, ezzel a két ponttal hozták a győzelmet a vendégek. A Miami tízpontos előnnyel fordult az utolsó játékrészre, ám a bostoniak két, rendkívül erős rohammal kiegyenlítették az eredményt, amikor jött Mourning kosara. Jamal Mashburn és Mourning is 23 ponttal fejezte be a mérkőzést, Tim Hardaway 17-ig jutott. A Celtics legjobbjai Antoine Walker (35) és Paul Pierce (27) voltak.

Detroitban is a házigazdák vereségét regisztrálhatták a szurkolók, itt viszont legalább egy apró örömben része lehetett a detroitiaknak: Chris Webber, az ellenfél legjobbja a város szülöttje. Webber 39 pontos szezoncsúcsot és egy - az utolsó pillanatokban "elkövetett" - kulcsfontosságú blokkolást mutatott be a Sacramento Kings színeiben, 28 mezőnybeli

Marburyék nem bírtak
az atlantaiakkal

New Jerseyben Isaiah Rider 13 pontot dobott a befejező negyedben, ami nagymértékben segítette az Atlanta Hawkst az idegenbeli győzelemhez. A Nets négymeccses idegenbeli kudarcsorozatát így egy hazai zakóval folytatta.

Seattle-ben Toni Kukoc 31 és az újonc Ron Artest utolsó negyedbeli 14 pontja a Chicago Bulls győzelméhez vezetett. Artest 11 büntetőjéből 10 bement a negyedik játékrészben, a seattle-iek legjobbja (Vin Baker) viszont csak 19 pontot dobott.

A Golden State Warriors 101-95-re verte a Vancouver Grizzliest, a szoros meccsen nem kis szerepet játszott Mookie Blaylock, aki csak az utolsó 6 percben 9 pontot szórt (összesen 25-öt). Baylock a mezőnyből 71 százalékos hatékonysággal dobott, és különösen jó volt a triplák tekintetében (5 dobásából 4 bement). A Warriors harmadszor nyert egymás után.

Boston Celtics - Miami Heat 103-105
FleetCenter, 15 411 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Walker 35, Pierce 10, Anderson 6, illetve Mashburn, Mourning 23-23, Mourning 8, Lenard 5

Washington Wizards - Minnesota Timberwolves 103-93
MCI Center, 14 005 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Richmond 19, Howard 13, Howard 7, illetve Garnett 22, Garnett 11, Garnett, Mitchell 3-3

Detroit Pistons - Sacramento Kings 110-113
Palace of Auburn Hills, 20 259 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stackhouse 35, Williams 16, Stackhouse 5, illetve Webber 39, Webber 10, Williams 11

New Jersey Nets - Atlanta Hawks 89-97
Continental Airlines Arena, 15 640 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Van Horn 28, Feick 16, Marbury 10, illetve Rider 25, Mutombo 16, Mutombo, Rider, Coles, Anthony Johnson 4-4

Denver Nuggets - Milwaukee Bucks 135-112
Pepsi Center, 12 365 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Van Exel 28, LaFrentz, McDyess 10-10, Van Exel 11, illetve Allen 22, Williams 8, Cassell 8

Phoenix Suns - Los Angeles Clippers 114-68
America West Arena, 18 421 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Robinson 21, Longley 9, Kidd 8, illetve Nesby 17, Olowokandi, Taylor 9-9, Nesby, Murdock, Hudson 4-4

Seattle SuperSonics - Chicago Bulls 81-88
KeyArena, 12 636 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Baker 19, Baker, Grant 7-7, Payton 10, illetve Kukoc 31, Simpkins 10, Artest, Brown 5-5

Golden State Warriors - Vancouver Grizzlies 101-95
Arena in Oakland, 10 019 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Blaylock 25, Foyle 8, Blaylock 10, illetve Abdur-Rahim 25, Abdur-Rahim 10, Bibby 5