Indiana, Cleveland, Utah: a szűk győzelem is ugyanannyit ér<br/>

Szoros mérkőzések, izgalmas végjátékok fémjelezték az NBA 105. játéknapját. Az Indiana két hajrábeli büntetővel, a Cleveland egy hosszabbítást jelentő triplával, a Utah egy szinte dudaszóra dobott duplával nyerte soros mérkőzését.

Fotó: Reuters

A büszke Miller néha azért megmutatja,
miért is kedvelik őt annyira

A bajnoki címvédő San Antonio Spurs a végjátékban bukott el a Phoenix Suns ellen, de nem ez, hanem legjobb játékosának kiesése az, ami emlékezetessé teszi az Alamodome-beli mérkőzést. A szupersztár Tim Duncan alhasi húzódása miatt még a második negyed első percében kiállni kényszerült, mindössze 4 ponttal segítve csapatát. A túloldalon ugyanakkor a kispados Rodney Rogers 22, Tom Gugliotta pedig 21 pontot szerzett (15-öt a második félidőben), így a Suns úgy szerezte meg sorozatban hatodik győzelmét (98-89), hogy csak a záró játékrészben vette át a vezetést, igaz akkor csak hat pontot engedett dobni a hazaiaknak. Duncan "Ikertorony-párja", David Robinson próbálta tartani a frontot: 31 pontot és 18 lepattanót szerzett 41 játékperc alatt.

Denverben a Nick van Exel és Bryant Stith vezérelte Nuggets két alatt második hosszabbításos vereségével lepte meg a Sacramento Kings gárdáját, amely a vasárnapi, portlandi kudarc után ezúttal 123-117-re kapott ki. A Kings 101-92-re vezetett a rendes játékidő letelte előtt 4:06-tal, de van Exel és Stith fejenként két triplával ledolgozták a hátrányt, kiharcolva a hosszabbítást. Stith, aki 21 pontot szórt összesen, 1:51-gyel az extra idő lefújása előtt végleg megszerezte a Denvernek a vezetést (116-114). Antonio McDyess 29 pontot és 13 lepattanót, van Exel 27 pontot és 15 asszisztot jegyzett, a túloldalon pedig Chris Webber volt a legjobb 25 ponttal és 15 pattanóval.

Curry beverte Zo orrát, de a center ezt is
kibírta. Kár, hogy a Miami kikapott közben

New Yorkban a veterán Patrick Ewing 15 ponttal, 12 lepattanóval és az utolsó percben egy-egy kosárral és blokkal vette ki a részét a Knicks Los Angeles Clippers elleni 87-76-os győzelméből, amellyel a 21 pontos előnyüket kis híján elpackázó hazaiak átvették a vezetést az Atlanti csoportban, és feljöttek a Kelet második helyére. A csatárnak tanult Latrell Sprewell irányítót játszott, és nem is rosszul: egyéni szezoncsúcsot ért el kilenc assziszttal, és szerzett mellé 16 pontot és 7 lepattanót is.

A Utah Jazz január elején igazolt 35 éves csatára, Armen Gilliam egyszerre üresen találta magát a gyűrű alatt, és könnyű pöcizése után, az Atlanta Hawks elleni mérkőzés 2,9 másodperccel a dudaszó előtt eldőlt a hazaiak javára (96-94). Karl Malone volt a Utah legjobbja 25 ponttal.

Bibby kepeszt Kemp mellett - hiába

Portlandben Arvydas Sabonis vezetésével hat hazai játékos ért el legalább tíz pontot, és a Trail Blazers 105-92-re verte a Boston Celtics gárdáját, kilencmeccsesre nyújtva győzelmi szériáját, és sorrendben 15. győzelmét aratva otthon.

New York Knicks - Los Angeles Clippers 87-76
Madison Square Garden, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Houston 24, Ewing 12, Sprewell 9, illetve Odom, M. Taylor 14-14, Olowokandi 8, Odom 7

Indiana Pacers - Dallas Mavericks 94-93
Conseco Fieldhouse, 18 345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): J. Rose 28, D. Davis, McKey 8-8, M. Jackson 6, illetve Nowitzki 23, Rodman 18, Finley, Nowitzki 5-5

Cleveland Cavaliers - Vancouver Grizzlies 109-108 - h. u.
Gund Arena, 12 140 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kemp 26, Kemp 11, A. Miller 14, illetve Dickerson, Bibby 27-27, Abdur-Rahim 9, Bibby 11

Detroit Pistons - Miami Heat 95-87
Palace of Auburn Hills, 15 413 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): G. Hill 24, G. Hill, Laettner, Je. Williams 9-9, J. Stackhouse 9, illetve Mourning 20, Mourning 8, T. Hardaway 8

San Antonio Spurs - Phoenix Suns 89-98
Alamodome, 17 049 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): D. Robinson 31, D. Robinson 18, Porter 7, illetve R. Rogers 22, Gugliotta 11, Kidd 11

Denver Nuggets - Sacramento Kings 123-117 - h. u.
Pepsi Center, 18 527 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McDyess 29, McDyess 13, Van Exel 15, illetve Sztojakovics 30, Webber 15, Jas. Williams 8

Utah Jazz - Atlanta Hawks 96-94
Delta Center, 19 547 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Malone 25, Polynice 11, Stockton 10, illetve Rider 22, Mutombo 16, Terry 5

Portland Trail Blazers - Boston Celtics 105-92
Rose Garden, 20 453 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sabonis 19, Sabonis 8, Pippen 8, illetve A. Walker 24, Fortson 14, K. Anderson 7

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Korábban:

Dennis Rodman megint mókázott: a Toronto-Dallas mérkőzésen a pályán folytatott ülősztrájkot a bírók ellen. A Lakers és a Blazers folytatta versenyfutását, a Los Angeles-iek a Philadelphiát, a portlandiek a Sacramentót győzték le, hogy tartsák egymással szemben a lépést.