A Raptors még az első negyedben elvesztette Vince Cartert, mégis le tudta győzni a Philadelphiát, amelynek már csak három idegenbeli siker kellett volna az NBA-rekordhoz. A Lakers is nyert legnagyobb sztárja, Shaq O'Neal nélkül, a Cleveland volt a szenvedő fél. Seattle-ben Karl Malone átlépte a 32 ezer pontos határt, és a Jazz is megverte a Sonicsot.

Fotó: Reuters

Kobe szárnyal Shaq távollétében

Houstonban Anthony Mason 19 ponttal és 15 lepattanóval ünnepelte beválasztását az All-Star gála keleti cseréi közé, a Miami Heat pedig 103-85-ös, Rockets elleni sikerével sorban ötödik győzelmének örülhet, ennél hosszabb nyerő szériájuk idén még nem volt. Mason életében először szerepelhet a legjobbak gáláján, de meg is érdemli: főszerepet játszott abban, hogy a Miami - amely Houstonban már a félidőben ugyanannyival vezetett, mint a végén (58-40) - idei legjobb mutatójánál tart: 28-18-as mérlegük 60,9%-os teljesítményt jelent. A Miaminál heten értek el legalább tíz pontot, a hazaiak legjobbja pedig Steve Francis volt 21 ponttal és 10 lepattanóval. Utóbbi egyébként annak ellenére nem került be (eddig) az All-Star csapatba, hogy öt statisztikában is a Rockets legjobbja. Hozzá hasonlóan kihagyták az edzők (akik a cseréket választják) a keleti csapatból Latrell Sprewellt (Knicks) és Antoine Walkert (Celtics), beszavazták viszont Stephon Marburyt (Nets). Az ellentmondásos helyzetet feloldhatja, hogy a Kelet kezdőcsapatába a szurkolók két olyan játékost is beszavaztak (Alonzo Mourning, Heat, illetve Grant Hill, Magic), aki sérülése miatt nemcsak a gálát, de az egész szezont kénytelen kihagyni. A helyükre David Stern főkomisszár fog kijelölni másokat.

A Portland Trail Blazers rém rosszul játszott három negyeden át, de aztán Arvydas Sabonis és Steve Smith rohamával egy szuszra megnyerték a sorban tizenkettedszer veszítő Chicago Bulls elleni meccsüket (92-81). A Portlandnek már a meccs előtt 26-tal több győzelme volt, mint a Chicagónak, úgyhogy nem volt meglepetés, hogy teljesen motiválatlanul játszottak az első három menetben. Amikor azonban hat percen át kosár nélkül maradtak, és a vendégek 57-49-re elhúztak, a húszezres teltházat alkotó közönség pfujolni kezdett. A Portland edzője, Mike Dunleavy időt kért, és a negyedből hátralévő három percben már csak Sabonis (6) és Smith (4) dobott pontot. A hazaiak ezzel előztek, és a vezetést már nem adták ki a kezükből. Scottie Pippen, a Blazers veteránja könyökműtét előtt áll, ezért várhatóan 2-6 hétig nem léphet pályára. Az NBA történetének 50 legjobb játékosa közé beválasztott 35 éves Pippen, aki tagja volt a hatszoros bajnok Chicago Bullsnak, ebben az idényben 10,5 pontot dobott és 5,1 lepattanót szedett átlagban.

A Magic nem engedte élni a Pacerst

A Philadelphia 76ers az út végéhez ért. Franchise-rekordot jelentő 13 mérkőzés hosszúságú idegenbeli győztes szériájukat a Toronto Raptors elleni 96-89-es keddi vereség stoppolta le. A Philadelphia ezt megelőzően december 5-én, a Los Angeles Lakers otthonában szenvedett turnévereséget, és éppen az akkor győztes tartja az NBA-rekordot 16 egymás utáni idegenbeli sikerrel (1971/72). Pedig a torontói meccsen a Sixers ölébe óriási lehetőség hullott: Vince Carternek négy perc játék után kiújult a térdsérülése, amely miatt november végén öt meccset kényszerült kihagyni. El is húztak 13 ponttal az első félidőben, de azután elkezdtek büntetőket és kulcsfontosságú tempókat hibázni. A 22 pontot szerző újonc Morris Peterson vezetésével feltört a Raptors, a cserpadon kezdő Dell Curry és Alvin Williams (17, illetve 16 pont) is besegített, és így a Toronto lett az első csapat, amely idén kétszer verte meg a Philadelphiát, amely így is 20-5-ös úti mérleggel dicsekedhet. Allen Iverson 38 pontot szerzett a vendégeknek, de csupán 14/32-es mezőnymutatót hozott össze, a Philadelphia cseréi pedig 26 percet játszottak összesen két pontért.

Seattle-ben Karl Malone 25 pontjával újabb mérföldkő mellett haladt el, a Utah Jazz pedig egy 26-5-ös második félidei rohammal 102-88-ra hozta a SuperSonics elleni meccset. Malone, aki mind a 13 büntetőjét bedobta, a National Basketball Association történetének második játékosa lett, aki 32 ezernél több pontot szerzett karrierje során (32 022). Kilenc lepattanója is volt Seattle-ben, és ha még egyet leszed, az lett volna dupla ünnep, ugyanis így egy híján 13 ezernél tart, és ő csupán a hatodik olyan játékos, aki 26 ezer pont mellett ennyi pattanót is megtalált. Az All-Star gála nyugati cseréi közé beválasztott Malone vezetésével a Jazz 24 pontos előnnyel is vezetett a negyedik negyedben.

Sacramentóban Chris Webber 28 pontjával, 12 lepattanójával és négy labdaszerzésével a Kings könnyedén megtartotta a Western Conference első helyét: 105-79-re verték meg a Golden State Warriorst. Peja Stojakovic 16 pontot, Jason Williams 15-öt és kilenc asszisztot adott a Kings győzelméhez, Webber pedig 13/23-as mezőnymunka mellett egyetlen labdát sem vesztett (ilyet utoljára január 2-án csinált a Phoenix Suns ellen), igaz nem is szokása, átlagban 1,0 labdát ad el meccsenként.

A 91. játéknap statisztikái

Cavaliers - Lakers 96-102 (26-35, 15-18, 22-19, 33-20)
Cleveland, 20 053 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Miller 25, Weatherspoon 8, A. Miller 7, illetve Bryant 47, H. Grant 14, Bryant, Harper 3-3

Magic - Pacers 93-86 (25-24, 19-12, 20-30, 29-20)
Orlando, 14 019 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): D. Armstrong 23, Doleac 9, D. Armstrong 9, illetve R. Miller 18, J. O'Neal 12, J. Rose 6

Raptors - 76ers 96-89 (28-33, 26-22, 19-13, 23-21)
Toronto, 19 800 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): M. Peterson 22, Oakley 12, Al. Williams, M. Jackson 6-6, illetve Iverson 38, T. Hill 14, McKie 10

Rockets - Heat 85-103 (23-31, 17-27, 19-18, 26-27)
Houston, 11 754 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mobley 22, S. Francis 10, Sh. Anderson 6, illetve Mason 19, Mason 15, T. Hardaway 11

Trail Blazers - Bulls 92-81 (27-26, 17-13, 15-18, 33-24)
Portland, 19 980 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sabonis 23, D. Davis 8, Stoudamire 7, illetve Mercer 22, Brand, B. Miller 12-12, Brand 6

SuperSonics - Jazz 88-102 (29-24, 21-24, 17-28, 21-26)
Seattle, 17 072 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Payton 23, B. Barry 9, Sh. Williams 6, illetve Malone 25, Malone 9, Malone 7

Kings - Warriors 105-79 (35-29, 22-10, 24-22, 24-18)
Sacramento, 17 317
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber 28, Webber, Pollard 12-12, Ja. Williams 9, illetve Jamison 18, Hughes 7, Blaylock, Sura 5-5

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Korábban:

A Timberwolves sorban hetedik sikerét aratta, és a Milwaukee legyőzésével a Buckst üldöző Charlotte-nak okozott leginkább örömet. A Phoenix - amelyben Jason Kidd is kezd magához térni - győzelemmel fejezte be idei leghosszabb turnéját, a gyengécske Wizards pedig már az ötödik győzelménél tart szériában.