Honlapfelújítás az All-Star gála jegyében<br/>

Shaq O'Neal újabb egy hétig nem áll a Lakers rendelkezésére, de a Los Angeles-iek nélküle is megverték a Charlotte-ot. Ami nem sikerült a Hornetsnek, azt megtette a Miami: a franchise történetének ezredik meccsén diadalmas volt (az Atlanta ellen). A 76ers kétszeri ráadás után kapott ki a Magictől, amelyben Darrell Armstrong élete legjobbját adta. Az NBA.com jelentős átalakításon ment keresztül, az alkalmat a jövő hétvégi All-Star gála szolgáltatta.

Fotó: Reuters

Ratliff (jobbra) erőfeszítései ezúttal
nem bizonyultak elegendőnek

Larry Johnson 20, Allan Houston 19, Latrell Sprewell pedig 18 pontot szerzett, amint a New York Knicks a szomszédvár New Jersey Nets otthonában 95-71-es diadalt aratott. Johnson az előző este során rettenetesen játszott (3/11 a mezőnyből, és csak három lepattanó 41 perc alatt), és a New York 87-80-ra ki is kapott a Philadelphiától. Pénteken ugyanannyi kísérletből hatot dobott be, Sprewell pedig nyolcat, utóbbi ugyanennyi lepattanóval és négy gólpasszal is segített. A New York a Hudson-folyó két partján fekvő városok csapatainak legutóbbi 11 találkozásából kilencet megnyert. A mostani Nets nem volt egy súlycsoportban a Knicksszel, Stephon Marbury 14 ponttal (5/14 a mezőnyből) tudott a legjobb lenni, a New Jersey hetes vereségszériában van.

Bryant (balra) O'Neal babérjaira tör

A Hornetsnek ez volt az ezredik NBA-meccse, és ezzel nem voltak egyedül. A Miami Heat szintén ezredszer játszott (mindkét csapat 1988-ban csatlakozott a ligához), ők azonban nyertek. Eddie Jones 24 pontot és 12 lepattanót szerzett, és a Heat Atlantában verte a Hawks gárdáját 91-80-ra. Tim Hardaway 18 ponttal, Brian Grant 16-tal és 12 pattanóval segítette a Miamit, amelynek az ötös győzelmi szériája Dallasban szakadt meg csütörtökön.

Detroitban a Boston Celtics éppen ötmeccsesre nyújtotta a saját sorozatát, amint 102-95-re verték a Pistonst. A Celtics Antoine Walker nélkül tudtak nyerni (az eddig négy tripla-duplát és 26 dupla-duplát alkotott csatár Chicagóban volt, a nagymamája temetésén), mert Paul Pierce gondoskodott helyette a pontgyártásról (40).

Az Indiana Pacers 103-94-re verte a Denver Nuggets gárdáját, Reggie Miller a 27 pontjából 14-et a negyedik negyedben dobott.

A Sacramento Kings nem hagyta a végére a döntést, a félidőben 26 ponttal vezetve győzte le 105-95-re a Vancouver Grizzliest, Chris Webber 41 ponttal és 15 lepattanóval segített.

A 94. játéknap statisztikái

Pacers - Nuggets 103-94 (22-21, 29-31, 19-16, 33-26)
Indianapolis, 18 345 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): R. Miller 27; A. Harrington 9; Best 10, illetve McDyess 25; LaFrentz 10; Van Exel 10

76ers - Magic 117-123 (27-23, 25-22, 22-40, 28-17, 15-21) - 2x hu.
Philadelphia, 20 645 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Iverson 47; Ratliff 13; Iverson 7, illetve D. Armstrong 34; Doleac 11; D. Armstrong 13

Hawks - Heat 80-91 (17-19, 22-22, 25-27, 16-23)
Atlanta, 19 061 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Terry 31; Wright, Mutombo 10-10; Terry 7, illetve E. Jones 24; Mason 16; Mason, E. Jones 5-5

Nets - Knicks 71-95 (19-26, 23-23, 19-25, 10-21)
East Rutherford, 20 049 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Marbury 14; Martin 8; Marbury 5, illetve L. Johnson 20; Sprewell 8; Ward 7

Pistons - Celtics 95-102 (29-29, 23-35, 20-18, 23-20)
Auburn Hills, 15 340
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Stackhouse 40; Je. Williams 12; Atkins 5, illetve Pierce 40; Potapenko 10; Palacio 7

Lakers - Hornets 93-87 (29-28, 28-25, 16-19, 20-15)
Los Angeles, 18 710 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Bryant 44; Bryant 9; Shaw 4, illetve Mashburn 28; Campbell 11; B. Davis 5

Kings - Grizzlies 105-95 (31-15, 32-21, 23-28, 19-31)
Sacramento, 17 317 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Webber 41; Webber 15; Ja. Williams 6, illetve Abdur-Rahim 27; Abdur-Rahim 9; Bibby 8

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.