Ünneprontó volt Shaquille O'Neal és a Lakers, Don Nelson dallasi visszatérése nem sikerült valami fényesre. Otthonában ért véget az Orlando kilencmeccses veretlenségi sorozata, pedig Tracy McGrady egyéni karriercsúcsot érő 44 pontot termelt; Rasheed Wallace 42-jével győzött a Portland. Mark Jackson már a liga negyedik legtöbb gólpasszt adó játékosa, Dávid Kornél nem vehette ki részét a Raptors hazai sikeréből. Zsinórban már ötöt nyert a Vancouver.

Fotó: Reuters

Don Nelson a meccs előtt még viccelődött
O'Neallel, a Lakers óriása azonban
kifogott a dallasiakon

Mark Jackson a liga negyedik legtöbb gólpasszt adó játékosává lépett elő, a Raptors 35 éves "szolgálója" torontói tucatjával Isiah Thomast (9061) előzte meg hárommal. Csapata meg gond nélkül verte az öt buktánál tartó Warriorst, Dávid Kornél nem játszott. A hazaiakat Vince Carter cipelte 33 ponttal és 13 lepattanóval, a Golden State húzóembere Antawn Jamison volt 31 ponttal.

Orlandóban véget ért a Magic kilenc mérkőzés óta tartó sikersorozata, Tracy McGrady "fölöslegesen" szórt egyéni karriercsúcsot érő 44 pontot. A Phoenixnél Shawn Marion (28, 11) vállalt főszerepet, de Tony Delk (22), Rodney Rogers (20) és Jason Kidd (15 gólpassz) sem tétlenkedett. McGrady amúgy már az első félidőben 25-nél járt, a Magic január 25-én kapott ki utoljára.

Caffey (35) és a Bucks betörte
a Bikákat

New Yorkban Tim Hardaway kétszer is triplával próbálkozhatott az utolsó másodpercekben, egyik sem ment be, kikapott a Miami.

Portlandben Rasheed Wallace döntött egyéni karriercsúcsot, 42 ponttal. Nyolcat ebből a Trail Blazers negyedik negyedbéli 9-0-s rohanásában hintett, amivel nagyjából el is dőlt a meccs (95-81, 2:45 hátra). A Denverben Antonio McDyess 30 ponttot és 13 pattanót gyűjtögetett össze, a Nuggets idegenben borzasztó gyenge: legutóbbi tizenegy találkozójából csak egyet tudott megnyerni.

Sacramentóban Jason Williams feledtette Chris Webber hiányát, 22 pontot és hét gólpasszt jegyzett, amint a Kings tizenegyedszerre végre leverte az Atlantát.

Houstonban Maurice Taylor (23), Steve Francis (19, 10, 8) és Cuttino Mobley (17, 10, 5) vezette zsinórban negyedik győzelmére a Rockets gárdáját, a Celtics legjobbja Paul Pierce volt 31 ponttal. A vendéglátók sokat nem vártak a döntéssel, 12-0-val rohamoztak már az első negyedben.

Washingtonban Michael Dickerson 23, Mahmoud Abdul-Rauf 19 pontot tett a franchise-rekordját döntögető Grizzlies egymás utáni ötödik sikeréhez.

A 107. játéknap statisztikái

Raptors - Warriors 113-102 (29-24, 27-31, 26-26, 31-21)
Tornto, 18 119 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): V. Carter 33, V. Carter 13, M. Jackson 12, illetve A. Jamison 31, Sura 9, Sura 13

Wizards - Grizzlies 104-116 (24-26, 26-33, 20-24, 34-33)
Washington, 12 240 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Howard 27, Howard, P. Jones 6-6, Richmond 7, illetve Dickerson 23, G. Long 14, Bibby 13

Magic - Suns 104-110 (22-24, 23-23, 32-30, 27-33)
Orlando, 13 968 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McGrady 44, McGrady 9, Outlaw 6, illetve Marion 28, Marion 11, Kidd 15

Knicks - Heat 76-74 (22-18, 18-21, 20-23, 16-12)
New York, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sprewell 17, Camby 12, Ward 7, illetve A. Mason 17, Green 9, T. Hardaway 8

Bulls - Bucks 92-101 (24-23, 29-19, 21-24, 18-35)
Chicago, 21 558 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 22, Brand 21, Hoiberg 7, illetve R. Allen 34, Caffey, R. Allen 11-11, Cassell 5

Mavericks - Lakers 109-119 (26-25, 29-34, 23-30, 31-30)
Dallas, 18 287 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Nash 31, Nowitzki 8, Nash 7, illetve S. O'Neal 29, H. Grant 12, K. Bryant 7

Rockets - Celtics 101-84 (29-19, 24-22, 29-22, 19-21)
Houston, 11 617 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): M. Taylor 23, Francis, Mobley 10-10, Francis 8, illetve Pierce 31, A. Walker 10, K. Anderson 4

Trail Blazers - Nuggets 104-94 (26-27, 28-14, 20-22, 30-31)
Portland, 19 980 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): R. Wallace 42, R. Walace, Schrempf 7-7, Wells, S. Smith, Anthony 6-6, illetve McDyess 30, McDyess 13, Van Exel 7

Kings - Hawks 94-80 (28-12, 19-18, 25-25, 22-25)
Sacramento, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Ja. Williams 22, Divac 19, Ja. Williams 7, illetve J. Terry 16, Mutombo 15, B. Knight 8

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.