Kosárlabda: Nemzetközi férfiválogatott-torna, döntő

Hollandia-Magyarország 55-63 (29-26)

Amszterdam, 1500 néző. V: Muzakisz (görög), Bodunde (nigériai)

HOLLANDIA: Rootselaar (-), BENNES (6), Sluis (5/3), HUJBENS (9), NAHAR (17). Cs: Heinen (2), Vries (2), GROEK (12), Voogd (2). Szövetségi kapitány: Lucien van Kersschaever

MAGYARORSZÁG: Halm (-), DÁVID (20), BOROS (14/6), MÉSZÁROS Z. (7/3), Gulyás (4). Cs: SITKU (10), Kálmán (-), Mérész T. (2), CZIGLER (6). Szövetségi kapitány: Mészáros Lajos

Az eredmény alakulása. 5. p.: 11-7, 10. p.: 19-9, 15. p.: 27-15, 25. p.: 34-33, 30. p.: 40-44, 35. p.: 49-52.

Kipontozódott: Gulyás (38. p.)

Nagyon kemény csata alakult ki, a hollandok védekezése néha már a durvaság határait súrolta, ez pedig megzavarta Borosékat. A félidő derekán tíz ponttal vezettek a hazaiak, amikor a mieink zónavédekezésre váltottak, és ez hatásosnak bizonyult. A szünetben már csak három pont volt válogatottunk hátránya.

A második játékrészben támadásban és védekezésben egyaránt nagyon fegyelmezett volt a Mészáros-együttes játéka, és ennek eredményeként előbb átvette a vezetést, majd a hajrában növelte is előnyét a - mérkőzés legértékesebb játékosának választott Dávid Kornél vezérelte - gárda. Végül nyolcpontos győzelmet arattak a nagy taktikai csatában a magyarok, akik ezzel megnyerték a négycsapatos viadalt.

Mészáros Lajos: - A torna jól szolgálta a felkészülésünket az európa-bajnoki középdöntőkre. A két mérkőzésünkön két különböző stílusú csapat ellen játszhattunk. Szombaton az első, vasárnap a második félidőben kosárlabdáztunk jobban. A döntőben bebizonyították a fiúk: van tartásuk, továbbá az is biztató, hogy sok jó egyéni teljesítményt láttam.