Ellentétben az NBA sereghajtójának kétes dicsőségét magukénak mondható Bikákkal, a Feketesólymok még tartják a lépést az NHL élmezőnyével. A jelenleg a nyugati negyedik pozícióban tanyázó Blackhawks a legutóbbi játéknapon idegenben, gólzáporos mérkőzésen intézte el a Buffalo Sabres együttesét.

Fotó: Reuters
Kyle Calder döntő érdemeket szerzett a Blackhawks sikerében

A második játékrész harmadik percében először vezetett a hazai csapat, azonban ismét jött Calder, sőt Daze góljával újra a Chicagónál volt az előny, amit meg is őriztek a harmad végét jelző dudaszóig (3-4).

Az utolsó húszpercben a Sabres futott az eredmény után, azonban a vendégek mindig tudtak újítani, Sullivan öt perccel a vége előtt szerzett góljára pedig már nem jött hazai válasz. A Buffalo ezzel a vereségével továbbra is távol van a rájátszást jelentő keleti nyolcadik helytől.