Az utóbbi meccseken gyengélkedő Keith van Horn vezette rohamra a keleti első Nets együttesét a listavezető Sacramento ellen az NBA legutóbbi játéknapjának csúcsrangadóján. A magára talált erőcsatár végül a mezőny legjobbjaként 25 pontig jutott, míg csapata 34 pontos verést mért Rick Adelman mester gárdájára.

Fotó: EPA
A Minnesota ásza, Garnett ezúttal csak nyolc pontig jutott Duncan szorításában

A harmadik negyedben aztán robbantott a Keleti főcsoport listavezetője: 30-16-ra hozták ezt a szakaszt a hazaiak, így tizenhét pontos előnnyel vághattak neki az utolsó tizenkét percnek. A Sacramento ekkor sem volt képes újítani, és egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy csak a két csapat közötti különbség lehet kérdéses. A Nets végül az utolsó szakaszban megduplázta addigi előnyét, így idénybeli legsúlyosabb vereségét szenvedte el a Kings.

Nem járt sokkal jobban az ugyancsak a Nyugati főcsoport közvetlen élmezőnyébe tartozó Minnesota sem: Garnették a San Antonio otthonában szenvedtek nagy különbségű vereséget, azzal a különbséggel, hogy itt már az első félidőben eldőlt minden: 56-29-es Spurs-vezetéssel vonulhattak a nagyszünetre a csapatok.

Az idén meglehetősen haloványan teljesítő Houston Francis vezérletével gyűrte le a Jazzt, míg a Toronto a 47 percet pályán töltő Iverson remek játéka ellenére is győzni tudott Philadelphiában.

Bár a legutóbbi fordulóban nem lépett pályára a Washington, nem múlhat el nap Jordan-hír nélkül. A Wizards szuperklasszisának felesége visszavonta a válókeresetet, amelyet egy hónappal ezelőtt nyújtott be egy Illinois állambeli bíróságon. A házaspár úgy nyilatkozott, hogy gyermekeik érdekében megkísérlik folytatni 1989 óta tartó közös életüket.

Eredmények:
Philadelphia 76ers - Toronto Raptors 93-100
Legjobb dobók:
Iverson 36, Coleman 13 (12 lepattanó), Mutombo, Harpring 12-12, illetve Carter 28, Williams 17, Clark 14

New Jersey Nets - Sacramento Kings 117-83
Ld.:
Van Horn 25, Harris 17, Martin 15, illetve Webber 23, Stojakovic 14, Pollard 10

Houston Rockets - Utah Jazz 104-97
Ld.:
Francis 33, Mobley 30, Thomas 13, illetve Malone 31 (13 lepattanó), Stocton 14 (12 assziszt), Russell 10

San Antonio Spurs - Minnesota Timberwolves 113-83
Ld.:
Robinson 13 (15 lepattanó), Daniels, Duncan 13-13, illetve Trent 16, Szczerbiak, Billups, Smith 10