Meglepetésre a Kazincbarcika nyerte a harmadik mérkőzést az alapszakaszban győztes Dunaferr ellen a férfiröplabda-Extraliga döntőjében, s így 2-1-re vezet. Ha szerdán győz hazai pályán, akkor megszerzi a bajnoki címet. A bronzérmet a Kaposvár szerezte meg, miután a harmadik helyért lejátszott harmadik mérkőzésen győzött a Kecskemét ellen.

Extraliga-döntő, harmadik mérkőzés:
Dunaferr - Kazincbarcika 1-3 (20, -22, -19, -18)

A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 2-1 a Kazincbarcika javára. A negyedik találkozóra szerdán kerül sor.

A tavalyi bajnok Kaposvár szerezte meg a harmadik helyet az Extraligában, miután a bronzéremért folyó párharc harmadik találkozóján is nyert a Kecskemét ellen.

Extraliga, a harmadik helyért, harmadik mérkőzés:
Kaposvár - Kecskemét 3-0 (20, 14, 21)
A Kaposvár 3-0-ra nyerte a párharcot.

A nőknél a Nyíregyháza az MK-győztes

A címvédő Nyíregyháza nyerte meg a nőiröplabda-Magyar Kupát, miután a döntőben magabiztosan győzött a BSE ellen.