Szombati győzelmével az első alkalommal nyert az Orosháza a Pécs ellen az férfikézilabda-NB I-ben.

Férfikézilabda-NB I., rájátszás az 1-6. helyért:
Every Day Orosháza - Pécsi KK 24-21 (14-9)
Orosháza, 700 néző
vezette: Belső, Rózsa.
Orosháza: Hodik - GÚNYA 7 (2), Németh 3, DAYKA 2, ROSTA I. 8 (4), Harsányi 2, BAJUSZ 2. Csere: SZIKORA (kapus), Pásztor, Czina, Oláh, Raffai. Edző: Buday Ferenc.
Pécs: Szente - Erdélyi 1, SZÖGI 6, Lévay, Frányó 2, BURSAC 2, Kovács Zs. 2. Csere: Balló (kapus), SZOBOL 3, Serfel 3 (1), Hőgye 2, Katzircz. Edző: Füzesi Ferenc.
kiállítások: 14, ill. 16 perc. Hétméteresek: 9/6, ill. 2/1.
az eredmény alakulása: 3. perc: 0-2, 10. p.: 4-3, 16. p.: 7-5, 24. p.: 10-6, 27. p.: 10-8, 33. p.: 16-10, 41. p.: 19-12, 51. p.: 22-15, 54. p.: 22-17, 58. p.: 23-19.

Mindkét oldalon egy-egy hiányzót regisztrálhattunk, az orosháziaknál Ambrus megbetegedett, a vendégeknél a válogatott Katzircz ott volt a a kispadon, de bokasérülése miatt csak hétméteres dobásra jött be. A hazaiaknak eddig egyszer sem sikerült győzniük a Pécs ellen, s most is a vendégek nyitottak jobban. Igaz, hamar fordítottak az orosháziak, ami nagyrészt a kemény és határozott védekezésüknek volt köszönhető. A baranyaiak sokmozgásos játéka is hatásos volt, mégis egy idő után jelentős előnyre tettek szert a házigazdák.

A fordulás utűán még egyszer feltámadt a Pécs, szépített is, de egy idő után jelentős fölénybe került az Every Day Orosháza. A 38. percben a válogatott Szente helyére Balló kapus állt, de ez sem segített a vendégeken, ugyanis hét gólra növelte előnyét a pályaválasztó.

Az utolsó negyedórában a pécsiek teljesen nyitott védekezésre álltak át, sok volt a birkózás, ennek ellenére csak a hajrában tudott csökkenteni hátrányán a mecsekalji gárda.

Buday Ferenc: "A találkozó elejétől kezdve mi irányítottuk a játékot, s úgy érzem, megérdemelten győztük le a jó képességű pécsi csapatot."

Füzesi Ferenc: "Gratulálok az Orosházának, a sok kihagyott helyzet miatt vesztetünk."