A vasárnapi, Szerbia és Montenegró elleni kínos vereséget követően a magyar férfivízilabda-válogatott gólparádét rendezett Kranjban: kilenc találattal legyőzte a jóval esélytelenebb Romániát a szlovéniai Európa-bajnokságon, s az utolsó csoportmérkőzés eredménytől függetlenül már bejutott a csütörtöki negyeddöntőbe. Címvédő női csapatunk már elődöntős, miután a csoportküzdelmek során Spanyolországot is legyőzte, és pontveszteség nélkül végzett a kvartett élén.

Férfiak, A csoport, 4. forduló:
Magyarország - Románia 14-5 (4-0, 4-2, 3-3, 3-0)
gól: Benedek, Kásás 3-3, Biros, Kiss 2-2, Fodor, Molnár, Madaras, Vári 1-1, illetve Cretu 3, Angelescu 2
emberelőnyből: 3/1, illetve 4/1
négyméteresből: 1/1, illetve 1/1

Kásás Tamás emberelőnyből szerzett gólt egy perccel a kezdés után, majd Benedek Tibor két parádés találattal tovább növelte az előnyt. Két perccel a negyed lefújása előtt ismét Kásás következett egy távoli bombagóllal (4-0).

A második negyedben ugyan szépítettek a románok, de végig magyar fölény jellemezte ezt a játékrészt is, és végül Molnár Tamás szép ejtésével már hat góllal vezetett az olimpiai bajnokcsapat (8-2). Ezután - biztos előnye birtokában - kissé kiengedett a Kemény-legénység, de a különbség így is nőtt.

Kemény Dénes szövetségi kapitány: "A vasárnapi keserű vereség után most a csapat határozott volt, és ez az eredményen is meglátszott. Bízom benne, hogy a siker révén a rossz pszichés élményt minden játékos ki tudta törölni magából. Kedden a szlovákokat meg kell verni, de még így sem lehet kiszámolni, hogy a csütörtöki negyeddöntőben kivel találkozunk."