Fontos győzelmet aratott a Pick Szeged a norvég Sandefjord ellen a férfikézilabda-Bajnokok Ligája negyedik fordulójában. Ugyancsak begyűjtötte a két pontot a Fotex, a veszprémiek a lengyel Kielcét verték.

Férfi BL, 4. forduló, E-csoport:
Pick Szeged - Sandefjord (norvég) 30-26 (15-9)

A két csapat október 18-án már találkozott, akkor 26-24-re a Sandefjord nyert.

Ezúttal remekül kezdett a Szeged, az első gólt csak 5-0 után kapta, a 9. percben. Aztán felzárkózott az addig peches norvég gárda (6-4), de ez a helyzet nem tartott sokáig, mert a hazaiak újra szinte kifogástalanul védekeztek, és az indításokból szerzett gólokkal valósággal állva hagyták riválisukat (12-5).

A második félidő elején is folytatta remeklését a Tisza-parti gárda, és nem adott esélyt a vendégeknek a felzárkózásra. Negyedóra elteltével azonban komoly hullámvölgybe került a magyar csapat, és a Sandefjord ezt kihasználva feljött (24-21). Ezt követően viszont rendezte sorait a Szeged, és végül biztosan nyert.

A csoport másik mérkőzését, az RK Zagreb (horvát)-Filipposz Veriasz (görög) találkozót vasárnap 18 órakor rendezik.