A címvédő Sopron nyerte meg az UNIQA női kosárlabda-bajnokság 2008/2009-es kiírását, miután a döntő negyedik találkozóján legyőzte a hazai Szeged együttesét. A soproni csapat ezzel történetének hatodik bajnoki címét szerezte meg.

Eredmény, döntő, 4. mérkőzés:
Szeviép-Szeged - MKB-Euroleasing Sopron 71-76 (17-26, 14-15, 19-24, 21-11)
Újszegedi sportcsarnok, 1200 néző
v.: Földházi, Györffy, Kapitány
Szeged: Fürész 7/3, Németh 13/3, Maslowski 23, Laczi 7/3, Zserzserunova 21. Csere: Szakács, Vincze, Russai
Sopron: Macleod 14/9, Milovanovics 15/9, Horti 14, Honti 15, Holt 10. Csere: Horváth Zs. 1, Eördögh 5/3, Krivacsevics 2
A párharc győztese: a Sopron, 3-1-es összesítéssel.

A mérkőzés nagy kérdése az volt, hogy a Szeged a finálé során másodszor is bravúrt tud-e elérni az Euroliga-negyedik riválisával szemben, és nyer, azaz egyenlít, vagy - a papírformának megfelelően - kikap, s ezzel már vasárnap újabb bajnoki címmel gazdagodik a soproniak éremkollekciója.

A meccs elején felváltva estek a kosarak, s a vendégek az első negyed felére tudtak nagyobb, ötpontos előnyhöz jutni, igaz, a Szeged ekkor még tapadt ellenfelére. A szakasz végén Székely Norbert együttese mégis megnyugtatóra növelte a különbséget, az utolsó három percben mutatott eredményes játékának köszönhetően (17-26).

Forrás: MTI

A folytatásban sokáig nem született pont, majd előbb a vendégeknek, aztán a hazaiaknak volt egy-egy jobb periódusuk. Ez utóbbi következtében 13-ról 4 pontra jött fel a Szeged, a különbség azonban gyorsan visszaállt a szakaszt megelőzőre, s nem is változott a nagy szünetig (31-41).

A fordulás után a két csapat között sokáig szinte beállt a tíz pont körüli differencia, a hazaiak nem tudtak felzárkózni, a vendégek pedig elhúzni. A negyedik negyed előtt mégis úgy tűnt, hogy eldőlt a meccs, mivel a végjáték megint a Sopronnak sikerült jobban (45-60).

Az utolsó játékrészben minden megpróbált a vendéglátó együttes, a hajrában öt pontra megközelítette jobb erőkből álló riválisát, mely azonban ennél közelebb nem engedte magához, és megszerezte újabb bajnoki elsőségét.

A Sopron 1993, 1999, 2002, 2007 és 2008 után hatodszor diadalmaskodott a magyar pontvadászatban.

Forrás: MTI

Donkó Orsolya, a Szeged edzője: "Erőn felül teljesítettek a lányok, ismét bizonyítottuk, milyen tartás van a csapatban. A mérkőzés alatt többször mondtam, hogy fussunk neki még egyszer, fel is tudtunk állni, de a végén a fáradtság meglátszott a lányokon."

Székely Norbert, a Sopron szakvezetője: "Végletekig kiélezett mérkőzésen csak az utolsó másodpercekben hittem el, hogy nyertünk. Gratulálok a Szegednek, hatalmasat küzdött, nagyon felkészült ellenfél volt."