A tavalyi döntős Orlando Magic hazai pályán legyőzte a ligaelső Cleveland Cavaliers együttesét az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) vasárnapi játéknapján.

A nap rangadóján Dwight Howard 22 ponttal és 16 lepattanóval zárt, a másik oldalon LeBron James 33 pontig jutott, ám a sikerhez ez is kevés volt. A 43/14-es mutatónál tartó Lovagok egy 13-as sikerszéria után immár sorozatban harmadszor kaptak ki, amire két év nem akadt példa.

A Denver 20 pontos előnyt herdált el, mégis elverte a 2008-as bajnok Bostont, amely ezzel együtt továbbra is büszkélkedhet a legjobb vendégcsapat címével (20 győzelem/10 vereség idegenben).

Kevin Durant 32 ponttal vezette megszakítás nélkül kilencedik diadalára az Oklahomát, a Thunder dobógépe mindig legalább 25 pontot szórt az elmúlt 28 meccsén. Utoljára Allen Iverson volt képes 27 alkalommal hasonló bravúrra 2001-ben. A minimum 25 pontos széria rekordját a legendás Michael Jordan tartja, aki 1986/1987-ben sorozatban 40-szer dobott ennyit.

A Utah úgy győzött hosszabbítás után Portlandben, hogy a harmadik negyedben még 25 pontos hátrányban volt (64-39), ám a rendes játékidő hátralévő 19 percét 44-19-re hozta. A sereghajtó New Jersey hiába nyerte 36-20-ra a nyitónegyedet, kikapott otthon a Memphistől, így 5/51-re rontotta siralmas mérlegét.